روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 150
  • 693
  • 1,436,299
تفویض اختیار ثبت سفارش به رؤسای سازمان صمت استان‌ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از امروز ثبت سفارش‌‌ها به رؤسای سازمان‌های صنعت، ‌معدن و تجارت استانی تفویض اختیار می‌شود و هر واحد تولیدی باید به استان مربوط مراجعه کند و تنها اعداد واقعی مورد نیاز واحدهای تولیدی برای تأمین مواد اولیه باید تأیید شوند. به‌گزارش پایگاه خبری وزارت صمت، رضا رحمانی اظهار کرد: رئیس جمهوری تأکید زیادی بر تفویض اختیارها دارد و حتماً از این به بعد استان‌ها محور تصمیمات وزارت صمت خواهند بود. وزیر صنعت تأکید کرد: غیر از بخش‌‌هایی که طبق قانون تکلیف است و مستقیم به خود ما واگذار شده، اصل بر این است که سایر وظایف درحیطه معاونت‌‌ها و ستاد به استان‌ها تفویض شود و هر کجا لازم است وزیر امضا کند، حتماً انجام می‌شود. رحمانی با تأکید براینکه همزمان با این روند اصلاح ساختار را هم شروع کرده ایم، تصریح کرد: اعتقاد جدی دارم مجموعه خانواده وزارت صمت می‌تواند در حل مشکلات اساسی کشور تأثیر بگذارد و با توجه به سهم این بخش در GDP و اشتغال مردم و تأثیر در حوزه‌‌های دیگر، کارهای زیادی برای انجام هست که با مشارکت بخش خصوصی می‌توان انجام داد. وی در ادامه به پتانسیل‌‌های موجود در حوزه معدن اشاره کرد و افزود: حوزه معدن یکی از ظرفیت‌‌هایی است که می‌تواند جایگزین درآمد نفتی شود اما سهم۱٫۱ درصدی آن از GDP سهم شایسته‌ای نیست، همچنین معاونت معدنی نیز نباید کار اجرایی انجام دهد بلکه باید سیاستگذاری برعهده این معاونت باشد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز