تفکر وارداتی فرهنگ ارزشی را تخریب می کند

فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر اینکه هنرمند انقلابی باید مانع فرهنگ وارداتی شود، گفت: باید توجه داشت که تفکر و ایده‌های وارداتی فرهنگ ارزشی جامعه اسلامی را تخریب می‌کند.
سردار عابدین خرم در جمع هنرمندان بسیجی آذربایجان شرقی، نقش هنرمندان در گام دوم انقلاب اسلامی را مهم و تعیین کننده برشمرد و افزود: ضروری‌ترین رسالت هنرمندان در گام دوم انقلاب توجه به منظومه فکری رهبر انقلاب است تا بر اساس آن هوشمندانه در برابر هجمه‌های سنگین بیگانگان نقش آفرین باشند.
وی اظهار داشت: اگر در دهه‌های گذشته به بیانیه‌های رهبر انقلاب در موضوعات گوناگون توجه و عمل کافی می‌شد، اکنون وضعیت فرهنگی کشور بسیار مطلوب‌تر از این بود.
سردار خرم اضافه کرد: ایران با قدمت تاریخی افتخارآمیز و مفاخر اسلامی بیشمار، الگوی ارزشمندی برای جریان سازی هنر در جهان اسلام و منطقه است و بر این اساس هنرمندان باید با گام گذاشتن در مسیر گذشتگان طی مسیر کنند و البته این مسیر پس از انقلاب اسلامی به خوبی ترسیم شده است.
وی با اشاره به نامگذاری روز شهادت شهید آوینی به عنوان روز هنر انقلاب، یادآوری کرد: انقلاب در طول ۴۰ سال گذشته تاکنون دستاوردهای زیادی داشته که وجود هنرمندی جهادی چون شهید آوینی نیز از برکات آن است؛ هنرمندی که با آثارش صبغه انقلابی خود را نشان داد و ماندگار شد.
معاون هماهنگ کننده فرمانده سپاه عاشورا نیز در این نشست با بیان اینکه هنرمندان مأموریت مهمی در تحقق گام دوم انقلاب دارند، گفت: هنرمندان با خلق آثار هنری می‌توانند در فرهنگ جامعه نقش آفرین باشند، چون استقلال و هویت هر جامعه‌ای در گرو فرهنگ آن است.
سرهنگ الیاس گل محمدزاده اضافه کرد: اگر کشوری در فرهنگ خود دارای استقلال و هویت باشد در حوزه‌های دیگر نیز موفق خواهد بود و علت آن زیربنایی بودن فرهنگ است، بنابراین هنرمندان در این خصوص نقش مؤثری دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از