روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 429
  • 863
  • 1,353,765
تقدیر از حرکت ارزشمند راننده‌ی کتاب دوست تبریزی

مهدی کمال کاظمی یک راننده تاکسی خوش ذوق و کتاب دوست تبریزی است که با هزینه شخصی، کتابخانه ای کوچک در خودروی خود ایجاد کرده تا از مسافرانش با غذای فرهنگی پذیرایی کند.
محمدحسن چمیده فر، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی ضمن تقدیر از حرکت ارزشمند این شهروند بافرهنگ و کتاب دوست که با هزینه شخصی خود درصدد ترویج فرهنگ مطالعه است، یادآور شد: تنها راه فرهیختگی و بالندگی فرهنگ یک جامعه این است که مردم به صورت خودجوش وارد عرصه ی خطیر فرهنگسازی علی الخصوص فرهنگسازی در حوزه ی کتابخوانی شوند.کاری که این راننده‌ی بافرهنگ و مسئول انجام می‌دهد، نمونه‌ای از یک اقدام بزرگ فرهنگی در شهری با پیشینه‌ی غنی فرهنگی و تمدنی است و براین اساس چنین افرادی باید تقدیر شده و مورد حمایت متولیان فرهنگی قرار گیرند.
چمیده فر گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از هر اقدامی که در راستای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام گیرد و منجر به ورود کتاب به زندگی روزمره افراد شود، حمایت کرده و امکانات لازم جهت تجهیز خودرو رانندگان تاکسی به کتاب را فراهم می‌آورد.
وی از مسئولان شهرداری و سازمان تاکسیرانی خواست تا نسبت به حل مشکلان تعویض خودروی این راننده‌ی با فرهنگ تبریزی مساعدت کنند.
در این دیدار تعدادی کتاب به صورت نمادین به مهدی کمال کاظمی راننده تاکسی یاد شده اهداء شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز