روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 584
  • 852
  • 1,331,824
تقلب در عرضه گوشی های آیفون

موضوع تقلب در عرضه گوشی های اپل به نمایان شدن اختلاف ها میان اتحادیه های مهم و اصلی فعال در این بخش انجامیده اما هنوز به ابهام مردم و مشتریان در این زمینه پاسخی داده نشده است.
چندی پیش فیلمی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن فردی از تقلب در عرضه گوشی های همراه با برند اپل توسط شرکت واردکننده داخلی خبر می داد.
وی با ارایه برخی دلایل عنوان می کند گوشی های آیفونی که توسط برندی خاص در ایران عرضه و ضمانت شده اند بازتعمیر شده اند اما در بازار ایران با عنوان گوشی نو به فروش می رسند.
به نظر می رسد طرح این موضوع در شبکه های مجازی همزمان با حذف برنامه های کاربردی ایرانی از فروشگاه مجازی اپل در کاهش تقاضای این نوع گوشی در بازار ایران موثر بوده است.
این موضوع از رییسان اتحادیه های صنف فناوران رایانه تهران و فروشندگان دستگاه های صوتی وتصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی پیگیری شد اما هر کدام تقصیر را بر گردن اتحادیه دیگر انداختند یا تمام قد در پی رد صورت مساله برآمدند. با این همه هیچ یک از این اتحادیه ها در مورد ادعاهای مطرح شده نظر روشنی ارایه نکردند.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران اعلام کرد مجوز فعالیت نمایندگی فروش گوشی اپل از سوی اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی صادر شده است.
«مهدی میرمهدی» افزود: این اتحادیه با توجه به اینکه پروانه فعالیت شرکت نمایندگی فروش را صادر کرده است باید پاسخگوی مشکلات پیش آمده در زمینه فروش محصولات باشد.
میرمهدی درباره ادعای فروش گوشی های رفرش شده اپل در بازار ایران با گارانتی اصلی و به عنوان گوشی نو گفت: نمی توان این مساله را تایید یا رد کرد و بنده هم همانند دیگر هموطنان فیلمی را در این باره دیدم و پس از آن در حال پیگیری موضوع و بحث های کارشناسانه هستم.
وی تاکید کرد مسوولان اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران و فروشندگان آیفون که از این اتحادیه مجوز فعالیت گرفته اند باید روشنگری کنند.
وی ادامه داد: دلیلی ندارد این اتحادیه از وظیفه اصلی خود که همانا پاسخگویی به منتقدان است شانه خالی کند؛ بلکه باید همانگونه که از ورود اپل به بازار دفاع می کند به همان شکل پاسخ منتقدان را نیز بدهد.
میرمهدی یادآوری کرد حوزه فعالیت اتحادیه فناوران رایانه ای و اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی و نیز اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران با یکدیگر همپوشانی دارد و ممکن است دوستانی که در قسمت اپل فعالیت می کنند از هر ۲ اتحادیه مجوز دریافت کرده باشند.
«این موضوع بر بازار همکاران ما در اتحادیه فناوران رایانه ای نیز تاثیر منفی گذاشته است و به همین دلیل موضوع را پیگیری می کنیم».
وی ادامه داد: متاسفانه یکی از همکاران ما با برندی شبیه به برندی که مورد اتهام واقع شده در حال فعالیت است اما به دلیل شباهت اسمی در عرضه محصولات خود دچار مشکل شده است. به همین سبب ما به جد پیگیر این موضوع هستیم تا خدای نکرده این ابهام ضرر بیشتری به همکار ما وارد نکند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز