تقویت روابط اقتصادی اتریش و تبریز

سفیر اتریش در ایران گفت: باید بتوانیم روابط اقتصادی ایران و اتریش را به ویژه در تبریز تقویت کنیم.
اشتفان شولدز در دیدار با معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه علم و فناوری می‌تواند تسهیل‌گر روابط سیاسی باشد اظهار داشت: ما برای بررسی نحوه تحقیقات و همکاری دو جانبه با استفاده از ظرفیت‌های مشترک موجود در تبریز هستیم که توافق با شرکت «AIT» اتریش یکی از زمینه‌های آغاز همکاری است.
اشتفان شولدز با تاکید بر اینکه باید گفت‌وگوها را به نتایج محسوسی برسانیم تصریح کرد: باید بتوانیم روابط اقتصادی ایران و اتریش را به ویژه در تبریز تقویت کنیم.
سفیر اتریش در ایران، دیگر دلیل سفر خود به تبریز را تدارک سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به اتریش عنوان کرد و گفت: در دومین دوره ریاست جمهوری آقای دکتر روحانی، این اولین سفر اروپایی که حتما هیئت تجاری و اقتصادی را به همراه خواهند داشت و تبریز می‌تواند در هیئت همراه رئیس جمهور نقش ایفا کند.
اشتفان شولدز با بیان اینکه نمی‌خواهم پنهان کنم که با توجه به شرایط حال حاضر، روابط اقتصادی ایران و اروپا در وضعیت مشکلی است ابراز داشت: نیمه دوم سال ۲۰۱۸ اتریش ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده خواهد گرفت که پکیجی برای کاهش فشارهای تحریمی ارائه کردیم تا اگر شرکت‌های ما می‌خواهند با ایران همکاری داشته باشند، مشکلی نداشته باشند.
شولدز با اشاره به اینکه این پکیج ۵ سرفصل دارد که می‌خواهیم در چهارچوب حقوقی و مالی برای کاهش فشار تحریم‌ها استفاده کنیم اضافه کرد: سعی می‌کنیم در فرصت دو ماهه که دولت ایران در زمینه حفظ برجام به اروپا داده این مسایل را حل کنیم.
سفیر اتریش در ایران با تاکید بر اینکه یکی از مواردی که قابل تحریم نیست، آموزش است ابراز داشت: ایران نیاز به کمک توسعه‌ای ندارد بلکه نیاز به کمک برای شکوفایی ظرفیت‌های موجود خود دارد که آموزش می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از