روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 182
  • 1,596
  • 1,022,227
تقویت گردشگری روشی مناسب در توسعه روستاهاست

معاون عمرانی فرماندار مراغه به اشاره به ظرفیت های گردشگری روستاهای اطراف سدعلویان مراغه گفت: تقویت زیرساخت های گردشگری، به توسعه روستاهای اطراف این سد کمک می کند.
نقی مسکسنی در بازدید از این روستاها افزود: این روستاها با واقع شدن در دامنه های جنوبی کوه سهند با چشم انداز و طبیعت بکر و چشم نواز برای گردشگری مستعد هستند.
وی وجود سد علویان را برای جذب گردشگر و اشتغال زایی جوانان این منطقه فرصتی مناسب عنوان کرد و افزود: با همکاری تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان و اهالی روستاهای اطراف این سد می توانیم این منطقه را به عنوان منطقه نمونه گردشگری در کشور تبدیل کنیم.
مسکینی همچنین در بازدید از زمین بازارچه سنتی و صنایع دستی روستای علویان نیز افزود: این بازارچه در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر و با اعتبار اولیه ۲ میلیارد ریال پس از بررسی های کارشناسی با توجه به نزدیکی آن به جاده و موقعیت جغرافیایی و بررسی عدم حادثه خیز بودن زمین، عملیاتی خواهد شد.
وی در بازدید از کارخانه شفانوش نیز افزود: این مجموعه سالانه با تولید ۷۶۰ تن عرقیات گیاهی به عنوان یکی از مهمترین و فعال ترین کارخانجات منطقه شناخته می شود.
بخشدار مرکزی مراغه نیز در این بازدید به عملیات عمرانی اطراف بیمارستان امیرالمومنین مراغه واقع در روستای نوا اشاره کرد و افزود: جدول کشی جلوی بیمارستان و همچنین ایجاد فضای سبز و گلکاری و درختکاری در محوطه بیمارستان به متراژ ۱۷۰ متر و با اعتبار ۳۵۰ میلیون ریال به اتمام رسیده است.
حکیمه انتظاری افزود: این پروژه با هدف زیباسازی اطراف بیمارستان انجام شده است.
وی به نصب سرعت گیر در مسیر روستاهای اطراف سدعلویان نیز اشاره کرد و افزود: با همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان برای کاهش تصادفات و بهبود وضعیت موجود در جاده های اطراف این سد سرعت گیر نصب می شود.
انتظاری به طرح های بخشداری مرکزی در هفته دولت اشاره کرد و افزود: اجرای آسفالت و طرح هادی بیشتر روستاهای از طرح های این بخشداری در هفته دولت است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز