تلاش برای افزایش حضور صهیونیست‌ها در جمهوری آذربایجان

سران رژیم صهیونیستی در تلاش هستند تا با برداشتن برخی از موانع پیش روی شهروندان اسرائیل برای سفر به جمهوری آذربایجان شمار مسافرین از فلسطین اشغالی به این کشور را افزایش دهند.
پایگاه اینترنتی ریپورت جمهوری آذربایجان خبر داد شمار پروازها میان باکو و تل آویو از دو پرواز در هفته به ده پرواز در هر هفته افزایش یافته است.
لِو اسپیواک، رئیس تشکیلات “آذ-ایز”، (انجمن بین المللی آذربایجان – اسراییل) گفت: شهروندان اسرائیل تمایل زیادی به جمهوری آذربایجان نشان می‌‌‌دهند، اگر در ماه آوریل، در هر هفته دو پرواز میان باکو و تل آویو وجود داشت، اکنون شمار این پروازها در هر هفته به ده پرواز رسیده است.
اسپیواک افزود: متاسفانه در اسرائیل فهرستی وجود دارد که نام کشورهایی در آن درج شده است که سفر نکردن به آنها توصیه شده است و اسرائیلی‌‌ها این موضوع را در نظر می‌‌گیرند.
وی توضیح داد: نام جمهوری آذربایجان نیز در سال ۱۹۹۲ در این فهرست ذکر شده است و سفارت اسرائیل در جمهوری آذربایجان برای حل کردن این مساله تلاش می‌‌کند، ما از سازمانی که این فهرست را تهیه کرده است، می خواهیم رهبران این سازمان به عنوان گردشگر به جمهوری آذربایجان سفر کنند و ببینند که همه چیز در این کشور عادی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از