روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۶/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • کاربران حاضر: 0
  • بازدید امروز: 634
  • بازدید دیروز: 511
  • کل بازدید ها: 467,972
تلاش قانونگذاران آمریکایی برای عزل ترامپ

دو تن از دموکرات‌های کنگره آمریکا مفاد استیضاح رئیس جمهوری کشورشان را آماده کردند.
برد شرمن، از دموکرات‌های کنگره به آل گرین از دیگر دموکرات‌های کنگره پیوست تا پیش نویس مفاد استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را تدوین کند. این قانونگذاران دموکرات یک روز پیش از آنکه جیمز کومی، رئیس اخراجی اف بی آی به کمیته سنا برود تا درباره تلاش ترامپ برای مداخله در تحقیقات این نهاد در رابطه با تلاش روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری گذشته صحبت کند، این اظهارات را مطرح کردند.
آل گرین اولین قانونگذاری است که علنا خواستار عزل ترامپ از سمت ریاست جمهوری می‌شود و او معتقد است که رئیس جمهوری کشورش مانع از اجرای روند قضایی شده است.
او گفت: تا زمانی که آقای رئیس جمهور در این سمت است نمی‌توان علیه او طرح اتهام کرد ما معتقدیم که روند استیضاح تنها راهی است که می‌تواند او را به پای میز عدالت بیاورد. این قانونگذار سیاه پوست از تگزاس پس از آنکه ماه مه اعلام کرد که پیگیر استیضاح ترامپ است چندین مورد تهدید مرگ دریافت کرده است.
در همین حال برد شرمن تاکید کرد که استیضاح اکنون در مجلس نمایندگان آمریکا رای نمی‌آورد اما مشخص می‌کند که چه تعداد رای برای ادامه کار لازم است. اکثریت دموکرات‌ها معتقدند که باید اجازه داد تحقیقات ادامه پیدا کند و پس از آن تصمیم گیری به عمل آید.
اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی)، مجلس نمایندگان آمریکا و سنا هر کدام به صورت جداگانه تحقیقاتی را درباره ارتباط احتمالی کمپین ترامپ با روس‌ها و نفوذ در نتایج انتخابات نوامبر گذشته در دست انجام دارند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz
همگام با تبریز 2018
اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
سامانه پیامکی
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
تصویر روز