روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 272
  • 744
  • 1,382,440
تلاش قانونگذاران آمریکایی برای عزل ترامپ

دو تن از دموکرات‌های کنگره آمریکا مفاد استیضاح رئیس جمهوری کشورشان را آماده کردند.
برد شرمن، از دموکرات‌های کنگره به آل گرین از دیگر دموکرات‌های کنگره پیوست تا پیش نویس مفاد استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را تدوین کند. این قانونگذاران دموکرات یک روز پیش از آنکه جیمز کومی، رئیس اخراجی اف بی آی به کمیته سنا برود تا درباره تلاش ترامپ برای مداخله در تحقیقات این نهاد در رابطه با تلاش روسیه برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری گذشته صحبت کند، این اظهارات را مطرح کردند.
آل گرین اولین قانونگذاری است که علنا خواستار عزل ترامپ از سمت ریاست جمهوری می‌شود و او معتقد است که رئیس جمهوری کشورش مانع از اجرای روند قضایی شده است.
او گفت: تا زمانی که آقای رئیس جمهور در این سمت است نمی‌توان علیه او طرح اتهام کرد ما معتقدیم که روند استیضاح تنها راهی است که می‌تواند او را به پای میز عدالت بیاورد. این قانونگذار سیاه پوست از تگزاس پس از آنکه ماه مه اعلام کرد که پیگیر استیضاح ترامپ است چندین مورد تهدید مرگ دریافت کرده است.
در همین حال برد شرمن تاکید کرد که استیضاح اکنون در مجلس نمایندگان آمریکا رای نمی‌آورد اما مشخص می‌کند که چه تعداد رای برای ادامه کار لازم است. اکثریت دموکرات‌ها معتقدند که باید اجازه داد تحقیقات ادامه پیدا کند و پس از آن تصمیم گیری به عمل آید.
اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی)، مجلس نمایندگان آمریکا و سنا هر کدام به صورت جداگانه تحقیقاتی را درباره ارتباط احتمالی کمپین ترامپ با روس‌ها و نفوذ در نتایج انتخابات نوامبر گذشته در دست انجام دارند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز