روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 639
  • 1,696
  • 1,391,500
تلخی صداقت یا شیرینی نفاق ؟!

هفتم تیرماه یادآور حادثه دلخراش انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت جانسوز آیه الله بهشتی و یاران صدیق انقلاب است .
این اقدام تروریستی وحشتناک علاوه ازآنکه ماهیّت غیرانسانی مدعیان دروغین و طلبکاران انقلاب اسلامی ملت ایران را آشکار ساخت و خط بطلان بر تمام شعارهای به ظاهر زیبا اما فریبنده آنان کشید ، شوک بزرگی بر نهال نوپای انقلاب در ایران وارد ساخت و مظلومیت یاران وفادار ملت را در قبال تئوری های خائنانه دشمنان به ظاهر دوست و تمامیّت خواهان به ظاهر دموکرات ، به اثبات رسانید.
همچنین حوادث پی در پی تروریستی در کشور که عمدتاً مسئولان رده بالای نظام را برای یکسره کردن کار انقلاب نشانه رفته بود آنچنان فشاری بر امام امت (ره) وارد ساخت که اگر صبر و شکیبایی و درایت آن مرد بزرگ نبود سررشته امور به سرعتی باورنکردنی از هم می‌گسست و جنگ و خونریزی داخلی تمام کشور را فرا می گرفت.
شهید بهشتی که در رأس مناظرات فکری و ایدئولوژیکی انقلاب در مواجهه با سردمداران جریان چپ و مارکسیسم و حزب توده قرار داشت و توانسته بود با مباحثات علمی و نه جدال فیزیکی ، بی هویّتی جریان‌های مذکور را به اثبات رسانیده و بزرگان این دو جریان آن روز ایران را ، باطناً بر توخالی بودن تفکراتشان متقاعد سازد ، در نوک حمله بدخواهان از هر سو ، چه از سوی دشمنان و چه از سوی دوستان غافل قرار گرفته و هر روز موجی از اتهامات از خانه‌های تیمی دوست و دشمن بر ایشان گسیل می شد.
در این بین انتخاب و ترجیح برخوردهای صادقانه اما تلخ و دوری از برخوردهای منافقانه اما شیرین توسط ایشان ، بر شدت جریان مخالف افزوده تا بدانجا که دستهای دوست و دشمن در هم گره زده شد و شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران او رقم خورد.
امام خمینی (ره) در وصف شهید بهشتی فرمودند: بهشتی مظلوم زیست و مظلوم مُرد و خار چشم دشمنان اسلام شد.
این شاید زیباترین و موجزترین بیان وکلام در معرفی ابعاد شخصیتی و زندگی سیاسی و مبارزاتی شهید بهشتی باشد که به زیبایی از زبان بنیانگذار کبیر انقلاب مطرح و در تاریخ ایران به ثبت رسید.
اما حقیقت این است که تاکنون نتوانسته ایم تلخی برخوردهای صادقانه را در برابر شیرینی های کاذب منافقانه نهادینه نماییم و به جای ترویج صداقت در فضای عمومی کشور و در تمام شئونات مختلف سیاسی و اقتصادی و اجتماعی جامعه ، متاسفانه شیرینی کاذب نفاق و دروغگویی و دو رویی و چند رویی ، روز به روز رشد کرد و امروز شاهد از هم گسیختگی اخلاقی در اداره امور کشور هستیم.
یقینا صداقت و راستی تلخ در جامعه ، از چنان مقبولیتی از سوی مردم برخوردار است که نفاق شیرین برخوردار نیست. امروز برای اشاعه اخلاق اسلامی در کشور می بایست با سازو کارهای فرهنگی و شروع اقدام عملی از سوی مسئولان ، تلخی برخورد صادقانه بر شیرینی کاذب منافقانه در ذائقه ملت ، شیرین و شیرین تر احساس شود. همان چیزی که جامعه امروز ایران به شدت بدان محتاج است. / مسعود برزگر جلالی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز