روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 32
  • 700
  • 1,331,972
تلویزیون دیگر دغدغه پر کردن آنتن را ندارد

معاون سیما به همراه مدیر شبکه سه از پشت صحنه سریال «نفس» به کارگردانی جلیل سامان بازدید کردند.
مرتضی میرباقری (معاون سیما) همراه با علی اصغر پورمحمدی (مدیر شبکه سه) به پشت صحنه سریال «نفس» رفتند تا از نزدیک در جریان روند ساخت این سریال قرار بگیرند.
«نفس» را جلیل سامان می‌سازد که کارگردانی پروژه‌هایی چون «ارمغان تاریکی» و «پروانه» را عهده‌دار بوده است؛ به نوعی از این سه سریال به عنوان سه‌گانه سامان یاد می‌شود.
ژاله صامتی، بهناز جعفری و ساناز سعیدی بازیگران حاضر در صحنه بودند که امروز مقابل معاون سیما به ایفای نقش پرداختند. در این روز سکانس‌های مربوط به تظاهرات در انقلاب ۵۷ با حضور نزدیک به ۴۵۰ هنرور مقابل دوربین رفت.
معاون سیما در این بازدید با تاکید بر روند رو به رشد برنامه سازی در سیما گفت: تلویزیون دیگر دغدغه تولید و پرکردن آنتن را ندارد و بحمدالله تولید برنامه‌ها به خصوص مجموعه های نمایشی روند روبه رشدی داشته است.
مرتضی میرباقری در ادامه ابراز امیدواری کرد، برنامه‌های نوروزی سیما، ساعات خوشی را برای بینندگان فراهم کنند و اضافه کرد: امروزه هیچکس نمی‌تواند منکر نقش رسانه باشد و تلویزیون مهمترین مدیوم برای اشخاصی است که دغدغه کار فرهنگی دارند.
وی در گفت و گو با جلیل سامان کارگردان سریال «نفس» از روند تولید این مجموعه نمایشی مربوط به دهه ۵۰ جویا شد و تاکید کرد: به یاد داشته باشید، این مجموعه برای بیننده سال ۹۶ پخش می شود، بنابراین از شعار زدگی بپرهیزید و داستان را با شخصیت هایی حقیقی در فضایی انسانی با تمام خوبی ها و بدی های انسان‌ها ترسیم کنید.
معاون سیما در طول بازدید از پشت صحنه مجموعه نمایشی «نفس» همچنین در جریان روند تولید آثار دیگر قرار گفت و به مدیران و دست‌اندرکاران تولیدات نمایشی سیما توصیه کرد: تعطیلات تابستان را فرصت مغتنمی در جلب مخاطب دانسته و برای شب های تابستانی خانواده های ایرانی برنامه های مفرح و مجموعه های نمایشی تهیه و تولید کنند.
وی همچنین با اشاره به دغدغه های هنرمندان پیشکسوت گفت: دعوت از هنرمندان پیشکسوت برای بازی در مجموعه های نمایشی باید از اولویت های برنامه سازی ما باشد.
میرباقری تاکید کرد: باید از هنرمندان برای بازی در تولیدات نمایشی دعوت شود. نمی شود یک بازیگر در طول سال در چندین مجموعه نمایشی نقش داشته باشد و هنرمند دیگر سال ها از تلویزیون دور بماند.
در سریال «نفس» بازیگرانی چون مسعود رایگان، ژاله صامتی، علیرضا کمالی، بهناز جعفری، احسان امانی، شهاب شادابی، هادی عامل هاشمی، پژمان جمشیدی با معرفی ساناز سعیدی و با حضور فاطمه گودرزی، هدایت هاشمی، داریوش فرهنگ، معصومه قاسمی پور، رامین راستاد، قربان نجفی ایفاگر نقش‌های اصلی هستند؛ ضمن اینکه برخی بازیگران سریال‌های «ارمغان تاریکی» و «پروانه» از ساخته‌های جلیل سامان در «نفس» نیز حضور دارند؛ از جمله شخصیت سیدحسن؛ روحانی‌ای که ایفای نقش او را هدایت هاشمی در «پروانه» برعهده داشت، با همین شخصیت در سریال «نفس» حضور دارد.
ضبط سریال نفس پیشتر در شمال کشور انجام شده است و سودابه بیضایی از آخرین بازیگرانی است که به این پروژه ملحق شد.
سریال «نفس» ضبط آخرین صحنه‌ها را پشت سر می‌گذارد و فرید سعادتمند آهنگسازی این سریال را بر عهده‌ دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز