روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 284
  • 826
  • 1,439,550
تماشای پخش زنده اینترنتی مراسم تحلیف ریاست جمهوری به صورت رایگان

مدیر تلویزیون اینترنتی aio، پخش زنده جلسات علنی صحن را در راستای شفاف‌سازی ارکان و نهادهای حاکمیتی بسیار مهم دانست.
حسین تهرانی ، با اشاره به پخش زنده صحن علنی مجلس تحت اینترنت گفت: موضوع پخش زنده مقوله‌ای است که در راستای شفاف‌سازی امور، ارکان و نهادهای حاکمیتی بسیار مهم است و پخش زنده صحن علنی مجلس برای اولین بار در کشور اتفاق می‌افتد ضمن اینکه در کنار این کار برخی الزامات فنی هم به وجود آمده که این کار را تسهیل کرده است.
مدیر تلویزیون اینترنتی aio تصریح کرد: وجود پلت فرم‌‌های مختلفی از جمله aio اجازه می‌دهد مردم در هر نقطه‌ای با اتصال خود به شبکه اینترنت بر روی موبایل، تلویزیون یا کامپیوتر به آن اطلاعاتی که مورد نظرشان است، دسترسی داشته باشند یا اگر می‌خواهند اتفاقی را در مجلس دنبال کنند و بتوانند به صورت زنده بشنوند یا ببینند.
وی افزود: این امر با همکاری مرکز انفورماتیک مجلس از دی ماه و به صورت آزمایشی اتفاق افتاد و عملاً سیگنال مستقیمی از صحن مجلس به خبرگزاری خانه ملت و سرویس تلویزیونی اینترنتی آیو منتقل شد.
مدیر تلویزیون اینترنتی aio درباره تاخیر زمانی در پخش زنده توضیح داد: تأخیر عامدانه‌ای وجود ندارد بلکه ناشی از انتقال سیگنال است که در حد چند دهم ثانیه است.
تهرانی با بیان اینکه می‌توان گفت پخش زنده ما بدون تأخیر است، خاطر نشان کرد: پخش زنده یعنی تأخیر ناشی از عوامل فنی و تأخیر غیرفنی در کار وجود ندارد؛ بنابراین هیچ عامل انسانی که باعث تأخیر در انتقال سیگنال مجلس به مردم شود، وجود ندارد و جلسات صحن علنی بر روی دیوایس‌ها و نمایشگرهای مختلف برای مردم نمایش داده می‌شود.
مدیر تلویزیون اینترنتی aio در مورد آمار استقبال مردم از زمان راه‌اندازی پخش زنده صحن مجلس، گفت: به دلیل اینکه در ابتدای این کار قرار داریم و اطلاع‌رسانی انجام نشده، بین ۱۰تا ۲۰هزار نفر میانگین هر ساعت شبکه مجلس و صحن علنی را مشاهده کردند.
تهرانی افزود: اگر محتواهای بیشتری مرتبط با نماینده‌ها قرار بگیرد و مسیر اطلاع‌رسانی بدون واسطه بین مجلس و مردم تقویت شود حتما این عدد افزایش پیدا می‌کند. درحال حاضر بیشترین بازدید به میزان ۲۰هزار نفر در شبکه مجلس بود. حتما این عدد پتانسیل رشد بیشتری دارد و زمانی که مباحث حساسی در دستور کار مجلس قرار دارد معمولا تعداد تماشاگران زنده بیشتر می‌شود که برگزاری مراسم تحلیف نمونه آن است.
مدیر تلویزیون اینترنتی aio گفت: اگر تبلیغات خوبی شود در چند هفته آینده که بحث کابینه مطرح است در آنجا می‌شود تعداد را به اوج رساند و بعد از آن این مقدار کاهش پیدا می‌کند یعنی بهترین کاربر را در آن زمان می‌توان جذب کرد.
حسین تهرانی در مورد افزایش کاربران پخش زنده صحن مجلس در خبرگزاری خانه ملت در زمان رای اعتماد به کابینه و تفاوت آن با بخش زنده تلویزیونی آن ادامه داد: در اینجا تفاوتی وجود دارد که از موبایل، تبلت، لپ تاپ، تلویزیون، کامیپوتر در محل کار و همه جا امکان دسترسی به این شبکه وجود دارد.
وی در مورد هزینه اینترنت مردم برای تماشای این کار توضیح داد: این نکته مهمی است که دغدغه مردم از ترافیک برداشته می‌شود یعنی مردم بسیار راحت می‌توانند در ساعت کاری که نطق نماینده‌ها، سخنرانی‌ها و زمان رأی اعتماد به کابینه است و مردم نوعاً جلوی تلویزیون منزل خود حضور ندارند، از طریق کامپیوتر، موبایل، تبلت و … بدون دغدغه ترافیک آن را ببینند و اینکار بسیار قدم موثری است.
تهرانی در مورد میزان کاربرهای شخصی و سازمانی و … این پخش زنده توضیح داد: مشتری‌های ما اینگونه تفکیک نمی‌شوند، برای ما در حال حاضر قابل تفکیک و مهم نیست که فرد حقیقی یا حقوقی است.
مدیر تلویزیون اینترنتی aio گفت: می‌توان آمارهایی داشت که مردم چه بخش‌هایی را بیشتر می‌بینند و چه بخش‌هایی را به عقب برمی‌گردند و مجدد می‌بینند.
تهرانی در مورد تبلیغات و اینکه برنامه‌ای در این زمینه دارند، پاسخ داد: aio به طور عمومی تبلیغ دارد و منتظر بودیم که یک سند قانونی بین مجلس و شرکت وجود داشته باشد که بتوانیم تبلیغات را به صورت رسمی شروع کنیم که امروز این اتفاق افتاد.
وی در مورد قابلیتی که می‌توان به این کار اضافه کرد گفت: به دلیل اینکه سرویس یک سرویس OTT است و زمانی که کاربر روی نمایشگر صحن مجلس را تماشا می‌کنند این امکان وجود دارد که به صورت تعاملی نظر خود را راجع به مقوله‌ای که پخش می‌شود، منتقل کنند و این نظرات دسته‌بندی شده در اختیار مجلس قرار گیرد که بشود بازخورد آن را در سطح جامعه در مورد موضوعات مطرح شده در مجلس یا در کمیسیون‌ها داشت.
مدیر تلویزیون اینترنتی aio در پایان در خصوص دانلود و ضبط پخش آنلاین گفت: فقط می‌توان پخش زنده جلسات صحن علنی را مشاهده کرد و امکان دانلود و ضبط وجود ندارد اما می‌توان به قسمت آرشیو مراجعه کرده و مجدداً آن را تماشا کرد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز