روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 185
  • 948
  • 1,355,523
تمامی کشتارگاه‌ها باید به دوربین مدار بسته مجهز شوند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید در تمامی کشتارگاه‌های استان دوربین مدار بسته نصب شده تا لحظه به لحظه کشتار و سلامت گوشت رصد شود گفت: نباید اجازه دهیم یک بیماری در استان شایع شود و سپس به دنبال حل آن باشیم.
محمدصادق پورمهدی در جلسه بررسی امور کشتارگاه‌های آذربایجان شرقی که در معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، سلامت مردم را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: حکومت دو وظیفه اساسی دارد که حفظ امنیت و سلامت است و باید بستر را برای زندگی سالم مردم فراهم کنیم.
وی با تاکید بر اینکه باید در تمامی کشتارگاه‌های استان دوربین مدار بسته نصب شده و همه آنها به اتاق مانیتورینگ در تبریز وصل شود تا لحظه به لحظه کشتار و سلامت گوشت رصد شود گفت: نباید اجازه دهیم یک بیماری در استان شایع شود و سپس به دنبال حل آن باشیم.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی پیشگیری را بهتر از درمان عنوان کرد و افزود: در دهه‌های اخیر با افزایش توجه به موضوع پیشگیری، باعث شده متوسط عمر مردم در کشور به بیش از ۷۰ سال برسد.
وی در ادامه، افزایش فشارها برای کشتار غیرمجاز دام در برخی از شهرها را یادآور شد و با اشاره به اینکه نمی‌توانیم برای کم نشدن درآمدی برخی از افراد، اجازه کشتار غیر مجاز را بدهیم و سلامت مردم را معامله کنیم، تصریح کرد: اگر چند نفر مسموم شوند، درمان این افراد به مراتب هزینه سنگینی دارد که ابتدا یقه مدیر مرتبط که با این کشتارها مقابله نکرده را خواهند گرفت.
پورمهدی با بیان اینکه با کشتار غیر صنعتی به شرط تایید دکتر دامپزشک می‌توان موافقت کرد، خاطرنشان ساخت: ما برای اشتغال افراد نمی‌خواهیم مشکلی ایجاد کنیم ولی اگر برای سلامت مردم مشکلی پیش آید باید مسئولیت عواقب آن را هم بر عهده بگیرند.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: نماینده یا فرمانداری که خواهان صدور اجازه کشتار غیر مجاز است، باید نامه مکتوبی بدهد و مسئولیت کلیه عواقب این نوع کشتار غیر بهداشتی را بر عهده بگیرد.
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در موضوع آنفولانزای مرغی و تلفات چندین هزار مرغ در استان، دامپزشکی و جهاد را بازخواست کردیم که چرا مرغداری‌های غیر مجاز را پلمپ نکردید و باعث تلفات طیور شده‌اید ادامه داد: دولت در موسسات مالی خسارات میلیاردی داد، ولی به دلیل اینکه دولت آنها را پلمپ نکرده بود، بخشی از خسارات آن را از جیب مردم پرداخت کردند که در این تلفات طیور هم مردم متضرر می‌شوند و باید از قبل پیشگیری شود.
پورمهدی تصریح کرد: با اشتغال مخالف نیستیم ولی خط قرمز ما سلامت و بهداشت مردم است و باید اشتغال مردم از طریق فروش گوشت و… هم به شرط موافقت دامپزشک حفظ شود.
معاون استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه نظارت افکار عمومی در جامعه از طریق فضای مجازی افزایش یافته است، گفت: همه مسئولان زیر ذره بین هستند و باید با درست عمل کردن به وظایف خود، از سلامت و امنیت غذایی مردم حفاظت کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز