روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 224
  • 814
  • 1,335,960
تمجید سایت فدراسیون جهانی کاراته از ستاره های ایران

فدراسیون جهانی کاراته در گزارشی به معرفی بهترین های جهان در ۹ ماه اخیر پرداخت که در بخش مردان از «امیر مهدی زاده» و «سجاد گنج زاده» به عنوان بهترین های اوزان خود و از «ذبیح اله پورشیب» به عنوان مرد شگفتی ساز یاد کرد.
فدراسیون جهانی در شرایطی بهترین های کاراته در سال ۲۰۱۷ را معرفی کرده که تا پایان سال میلادی، ۴ کاراته وان در دستور کار این فدراسیون قرار دارد و کاراته کاها تلاش می کنند با حضور در این رقابتها و کسب عناوین برتر، جایگاه خود را در رده بندی بهبود بخشند.
در این گزارش آمده است، «امیر مهدی زاده» در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، سالی جذاب و پرشکوه را پشت سر گذاشت. مهدی زاده با مدال طلای آسیا، نقره بازیهای جهانی، برنز کاراته وان دوبی‌‌ ‌‍[برنز کشورهای اسلامی] توانست موفقیتش را در صدر رده بندی حفظ کند.
«صدرالدین سایماتوف» از ازبکستان با ۳ طلای کاراته وان و مدال نقره آسیا موفق شد خود را به جایگاه دوم برساند.
در این وزن، قهرمان ۲ دوره جهان «بروس داگلاس» از برزیل و «جفری برنز» نایب قهرمان جهان از هلند در تعقیب مهدی زاده و سایماتوف هستند.
در وزن ۶۷ کیلوگرم، «آندریاس مدیرا» از ونزوئلا که سال ۲۰۱۷ را با طلای پاریس آغاز کرد و پس از آن مدال نقره پان آمریکن را بدست آورد با ۱۵ امتیاز اختلاف نسبت به «مارسل تادیسی» قهرمان ۲۶ ساله مجارستانی در صدر است.
در وزن ۷۵ کیلوگرم، «توماس اسکات» کاپیتان تیم ملی کاراته آمریکا جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است.
در وزن ۸۴ کیلوگرم، «ریتارو آراگا» ژاپنی برغم شکست در فینال بازیهای جهانی برابر «ذبیح اله پورشیب» همچنان صدرنشین بلامنازع این وزن است. آراگا در سال ۲۰۱۷ علاوه بر نقره بازیهای جهانی در ۲ کاراته وان به مدال طلا دست یافت.
نفر دوم این رده بندی، «آیخان مامایف» آذربایجانی است. «اوگور آکتاش» قهرمان اروپا از ترکیه و «ذبیح اله پورشیب» قهرمان شگفتی ساز بازیهای جهانی نفرات سوم و چهارم این وزن هستند.
در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم، «سجاد گنج زاده» از ایران مدافع عنوان قهرمانی جهان و یکی از کاراته کاهای موفق در سالجاری بوده است. او قهرمان ۲۵ ساله ای است که مدال طلای کاراته وان پاریس و دوبی را دارد و مدال نقره بازیهای جهانی را کسب کرد تا جایگاه خودش را در صدر جدول تثبیت کند.
«انیس ارکان» از ترکیه با اختلاف اندک به دنبال سجاد است و «اشرف اوچن» مراکشی پس از نمایش خوب خود در مسابقات جهانی نفر بعدی است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز