روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۱۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تمدید مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره ساوالان

قاسم مزین با اعلام این خبر افزود: مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان تا دهم اسفندماه ۱۳۹۶ تمدید شد.
مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اردبیل گفت: با توجه به استقبال زیاد هنرمندان استان اردبیل و بنا به درخواست عده کثیری از هنرمندان استان و در جهت شرکت همه علاقمندان، در این جشنواره مهلت دریافت آثار تمدید شد.
مزین اضافه کرد: تاکنون در بخش شعر بیش از ۱۶۰ اثر و در بخش داستان بیش از ۴۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ساوالان ارسال شده است.
مزین گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی استان اردبیل با مشارکت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل و در راستای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی و ارج نهادن به ادبیات و زبان‌های بومی و محلی، نخستین جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان را فروردین ماه ۱۳۹۷ در استان اردبیل برگزار می کند.
وی افزود: شناسایی و جذب استعدادهای ادبی، تبادل اندیشه و تجربه‌های شاعران و نویسندگان انقلابی، جریان سازی در شعر و ادبیات ترکی منطبق بر ارزش‌های اسلامی، معرفی و برجسته سازی چهره‌های ممتاز عرصه شعر و داستان متعهد در زبان ترکی از اهداف برگزاری این جشنواره است.
مزین اظهار داشت: داستان کوتاه و شعر دوبخش رقابتی نخستین جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان را تشکیل می دهد.
این مسئول اضافه کرد: موضوع این جشنواره آزاد است، اما با توجه به رویکرد جشنواره، آثاری که به مضامین اخلاقی، دینی، معنوی و انسانی پرداخت کند از امتیاز برخوردار است.
مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری استان اردبیل در تشریح مقررات این جشنواره گفت: هر هنرمند می‌تواند در بخش شعر حداکثر ۳ اثر و در بخش داستان حداکثر ۲ اثر را به زبان ترکی آذری ارائه کند.
مزین با بیان اینکه تنها هنرمندان استان اردبیل می توانند در این جشنواره شرکت کنند، گفت: داوری آثار این جشنواره توسط اساتید برجسته استانی و کشوری انجام می شود و علاقمندان می توانند آثار خود را ازطریق نشانی پست الکترونیک jashnvare.savalan@gmail.com و آدرس کانال تلگرامی @jashnvaresavalan به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
این مسئول عنوان کرد: نوشتن نام، نام خانوادگی، کد ملی، سن، تحصیلات، نشانی و تلفن تماس نویسنده در ابتدای هر اثر الزامی است.
مسئول آفرینش های ادبی حوزه هنری استان اردبیل افزود: مراسم اختتامیه نخستین جشنواره شعر و داستان ترکی ساوالان فروردین ماه ۱۳۹۷ همزمان با گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار می شود.
گفتنی است علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اردبیل، بزرگراه شهدا، بالاتر از میدان علی‌آباد، روبروی نیروگاه، حوزه هنری استان اردبیل، واحد آفرینش‌های ادبی و کانال فضای مجازی: @sooresavalan مراجعه و یا با شماره تلفن ۲-۰۴۵۳۳۶۲۹۱ تماس حاصل نمایند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز