روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۶/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 637
  • 790
  • 1,326,845
تمهیدات لازم بهداشتی و شرعی ذبح دام

مدیرکل سازمان دامپزشکی استان آذربابجان شرقی گفت: به مناسبت فرا رسیدن عید قربان و ذبح دام توسط شهروندان، این اداره کل با همکاری سازمان میادین شهرداری، نیروی انتظامی و مرکز بهداشت استان تدابیر بهداشتی و شرعی لازم را اتخاذ کرده اند.
امیرحسین بهداد، مدیرکل دامپزشکی استان با اعلام خبر فوق خاطر نشان شد: جهت هر چه بهتر برگزار کردن آیین سنتی و مذهبی ذبح دام و از جمله گوسفند، طبق هماهنگی های به عمل آمده توسط سازمان میادین ۹ محل در سطح شهر معرفی شده که از روز چهارشنبه آماده خرید و فروش دام زنده هستند.
بهداد افزود: به منظور خدمات رسانی مناسب تر به شهروندان در تمامی ۹ محل مقرر، دام پزشکانی مستقر می شوند تا خرید و فروش دام های بیمار کنترل شود و اگر موردی از بیماری مشاهده شد حذف و یا در صورت خطرناک نبودن مورد بیماری مراحل درمانی دام طی شود.
مدیرکل دامپزشکی استان با بیان اینکه متاسفانه در چند سال گذشته برخی با تخلف در خرید و فروش دام مثلا خوراندن آب بیش از حد به حیوان به منظور افزایش وزن اقدام به فروش دام با وزن کذایی می کنند اظهار داشت: با حضور کارشناسان در محل های مقرر، متخلفین احتمالی نیز از وقوع چنین مواردی خود کنترلی می کنند تا در حق مردم اجحاف نشود.
بهداد افزود: ۹۵ اکیپ سیار و ثابت برای روز قربان، آماده خدمات رسانی هستند و با مشاوره های رایگان در خصوص خرید و فروش حیوان ، شهروندان را راهنمایی می کنند.
مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی توصیه کرد تا شهروندان حداقل المقدر نذورات خود را در کشتارگاه ذبح کنند و اگر تمایل دارند که حتما در نزدیکی خانه باشد به اکیپ های سیار در سطح شهر اطلاع دهند.
وی تصریح کرد: در اکیپ های روز قربان، دامپزشک ناظر بر ذبح بهداشتی و روحانی ناظر بر ذبح شرعی حضور دارند تا اگر موردی از بیماری دیده شد، مشکل پیش نیاید.
مدیرکل سازمان دامپزشکی استان با اشاره به شماره تلفن ۱۱۱۵ برای پاسخگویی به سوالات شهروندان در روز عید قربان افزود: شهروندان گوشت های قربانی را بعد از ذبح در داخل نایلون و بدون تماس مستقیم دست به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت در یخچال نگه دارند تا در صورت ابتلا دام به تب کریمه کنگو عامل بیماری از بین برود و گوشت عاری از بیماری شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز