روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 183
  • 693
  • 1,436,332
تناقض آقای حسن نژاد

آقای حسن نژاد نماینده مردم مرند و جلفا اخیرا با ویدئویی تلگرامی بسیار معروف شده است که در آن کلیپ اظهار می دارد بنده در یک روز ۱۰۰هزار تن فولاد کارخانه فولاد را خریدم و فلان میلیارد تومان سودم بود .
وی در این کلیپ توضیح میدهد که نیازی به منافع مادی نمایندگی ندارد و.. البته سخنان او را حمل بر صحت میکنیم . اما همین نوع سخن گفتن اندکی سنسورهای خبرنگاری ام را حساس نمود تا در اظهارات ایشان که رسانه ای میشود کمی بیشتر مداقه کنم. مطالبی که از ایشان دیدم انصافا محل تناقض های جدی ای بود. در یک جا می گویند اگر بابک زنجانی جدیدی پیدا شود به نفع دولت خواهد بود .با توجه به سابقه اتخاذ چنین تدابیری در گذشته معلوم است که این روشها به نفع مردم نیست. مطلب دوم ایشان درباره عملکرد آقای خدابخش تناقضات بیشتری را رو میکند.
او در مورد استاندار قبلی می گوید : ایشان انصافا کاری بودند و از دستگاه های اجرایی به خوبی کار می کشیدند و با هماهنگی دقیق با همه نهادها استان را اداره می کردند .
حسن نژاد چند دقیقه بعد اما در پاسخ به سوالی در خصوص بودجه ، تلویحا آب پاکی را بر عملکرد خدابخش می ریزد و می گوید: در حال حاضر یکی از اساسی‌ترین بحث‌های ما کمبود بودجه‌ی آذربایجان‌شرقی است و این بودجه را منِ نماینده و استاندار نمی‌نویسیم بلکه هر وزارتخانه خرداد ماه به ادارات متبوع خود می‌گوید اعتبارات مورد نیازتان را در سیستم ارائه کنید؛ در نهایت نیز کار به سازمان برنامه و بودجه می‌رسد تا با حضور استاندار و نمایندگان به یک عدد و رقم مورد قبول دولت برسیم.
نماینده مرند و جلفا با بیان اینکه برخلاف رویه‌ی مرسوم در آذربایجان‌شرقی این اتفاقات رخ نداده است، تصریح میکند: فرم‌های ارائه بودجه را پر نکرده‌اند و نماینده نیز از این قصور بی‌خبر است و تازه بعد از بررسی ماجرا و در میانه‌ی کار می‌فهمد آقایان چه کوتاهی‌هایی کرده‌اند.
مخاطب و ضمیر مورد اشاره واقعی سخنان حسن نژاد دقیقا مجید خدابخش استاندار سابق آذربایجان سرقی است که دو هفته پیش از مسئولیت خود بازنشسته شده و کنار رفت.
میتوان مشاهده نمود که سخنان این نماینده مجلس حاوی تناقضاتی است که متاسفانه مورد توجه کافی قرار نگرفته است .
به نظر میرسد این وظیفه رسانه هاست که مصادیق سخنان نمایندگان را بصورت دقیق مورد ارزیابی قرار دهند و از آنها بخواهند در مورد گفته های خود شفافیت بیشتری به خرج دهند. حال بماند فعالیت عظیم اقتصادی این نماینده مجلس با ۳۰ و اندی سال سن که دستگاههای امنیتی و نظارتی باید وارد عمل شوند تا شفافیت لازم برای افکار عمومی ایجاد کنند که این ثروت اندوزی آیا از مسیر حلال و قانونی بوده است یا خیر ؟!

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز