روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۱/۰۶
روزنامه ساقی آذربایجان
آمار بازدید
  • 0
  • 66
  • 654
  • 999,268
تنبیه بدنی دانش‌آمــوزان خط قرمز ما است

انتشار خبری در مورد کوتاه کردن موهای یک دانش‌آموز در فضای مجازی، واکنش‌های زیادی به دنبال داشت. ماجرا از این قرار بود که معاون پژوهشی یکی از مدارس ابتدایی دخترانه آبادان، موهای نرگس یکی از دانش‌آموزان را به بهانه بیرون بودن آن از زیر مقنعه با قیچی کوتاه کرده بود. این موضوع باعث بروز شوک روانی برای این دانش‌آموز شده بود.
رضوان حکیم زاده در جواب این سؤال که چرا با وجود تأکید مسئولان آموزش‌وپرورش بر لزوم توقف تنبیه بدنی، هنوز هم با این اتفاقات روبه‌رو هستیم، به اعتمادآنلاین گفت: «در هر صنف و قشری متخلف دیده می‌شود و دیده می‌شود که حتی با وجود برخوردهای قاطع با متخلفان باز هم به دلایل مختلف عده‌ای دست به تخلف می‌زنند، مهم این است که سیستم آموزشی بارها نشان داده که با این دست رفتارها برخورد می‌کند و تأثیر این جدیت را در کاهش تنبیه دانش‌آموزان می‌بینیم.»
او به واکنش وزیر آموزش‌وپرورش به این اتفاق هم اشاره کرد و گفت: «جناب وزیر هم دستور داد که اتفاق پیش آمده در یکی از مدارس آبادان پیگیری شود و باز هم تأکید کرد که باید با اجرای سیاست‌های پیشگیرانه کاری کرد که شاهد تکرار این اتفاق نباشیم. تا کنون هم برخورد آموزش‌وپرورش با پدیده‌های مشابه نشان داده که سیستم آموزشی ما نسبت به تنبیه بدنی دانش‌آموزان انعطاف ندارد و این موضوع خط قرمز ما است.»
حکیم‌زاده ادامه داد: «متأسفانه معاون آموزشی مدرسه که به آموزه‌های اسلامی واقف نبوده، با خودش فکر کرده که با این کار می‌تواند جلوی بروز یک اشتباه را بگیرد اما همه می‌دانیم که با این کارها دانش‌آموزان نه تنها نسبت به حجاب جذب نمی‌شوند بلکه برایشان دافعه ایجاد می‌شود.»
او گفت: «آمارها نشان می‌دهد که تنبیه بدنی دانش‌آموزان به شدت کم شده است در حالی که در گذشته تنبیه دانش‌آموز یک اقدام عادی تلقی می‌شد. خوشبختانه با توسعه رسانه‌های اجتماعی و همین‌طور حساسیتی که مردم به درستی نسبت به این دست مسائل پیدا کرده‌اند باعث می‌شود که این اتفاقات بیشتر انعکاس پیدا کند. ما هم از این مسئله استقبال می‌کنیم چون باعث می‌شود که ما به هدفمان که همان از بین رفتن کامل تنبیه بدنی در مدارس است، برسیم.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز