روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۳۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تندیس‌‌های شهری باید بر اساس رویه واحد و منسجم، طراحی و نصب شود

مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز، بر لزوم ایجاد رویه واحد در تبلیغات و فضاسازی محیطی تاکید کرد.
به گزارش شهریار، میراعتماد عمادی در جلسه کمیته سیما و منظر شهری، فقدان مجسمه ماندگار را از نقد‌های وارد بر فضای محیطی شهر تبریز خواند و افزود: متاسفانه اولویت‌بندی، طراحی و نصب تندیس‌ در شهر ما، کمتر در یک چارچوب مشخص صورت گرفته است؛ به عنوان مثال، چندین تندیس از استاد شهریار، در شهر نصب شده، اما هیچ‌یک در شان شاخص‌ترین چهره ادبی شهر نیست.
وی متذکر شد: طراحی و نصب تندیس‌ها در شهر ما با هزینه‌گذاری‌های متوالی صورت می‌گیرد، بدون این‌که خروجی کار، در حافظه عمومی شهر، ماندگار شود.
مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز ادامه داد: عموماً این هنرمندان و مجسمه‌سازان بوده‌اند که به اقتضای ذوق خود، تندیس یا مجسمه‌ای را کار کرده و به شهرداری عرضه کرده‌اند؛ کمتر پیش آمده که شهرداری در این خصوص پیش‌قدم شده و نیازهای محیطی شهر را بر طرف کند.
عمادی با تاکید بر این‌که نقش «کمیته سیما و منظر شهری» در این خصوص کارگشاست، افزود: امیدواریم فعالیت این کمیته با بهره‌مندی از کارشناسان زبده و مجرب، بدعت‌هایی را که در شهر نهادینه شده، برطرف کرده و هزینه‌‌گذاری بخش فضاسازی شهر را کاهش دهد.
مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز اظهار داشت: هر شهر، به مشاهیر و مفاخر خود زنده‌است و کمیته سیما و منظر شهری می‌تواند با تکلیف برخی سیاستگذاری‌ها، طراحی تندیس‌ها و مجسمه‌ها را در قالب یک طرح جامع پیگیری کند.
وی متذکر شد: در بحث تبلیغات محیطی با مشکلاتی مواجهیم که ریشه در ضعف هماهنگی‌ها دارد. این ضعف با ورود کمیته سیما و منظری شهری باید مرتفع شود.
مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل شهرداری تبریز تاکید کرد: «بهار ۹۷» شاهد آغاز رسمی برنامه‌های «تبریز ۲۰۱۸» و میزبانی‌های متعدد بین‌‌المللی خواهیم بود؛ از این رو لازم است تا تصمیم‌سازی‌های کمیته، سریع‌تر اجرایی شود.
جلسه کمیته سیما و منظر شهری، به منظور ایجاد هماهنگی و انسجام در برنامه‌های محیطی و فضاسازی «تبریز ۲۰۱۸» و «نوروز ۹۷»، با حضور قائم‌مقام شهردار تبریز، معاون فنی و عمرانی شهردار، معاون مالی و اقتصادی شهردار، مدیرکل روابط‌عمومی و بین‌الملل و جمعی از کارشناسان و صاحبنظران فرهنگی، جامعه‌شناسی و مدیریت‌شهری، برگزار شد.
بر اساس ابلاغ شهردار تبریز و تصمیمات این کمیته، اجرای مباحث مختلف محیطی از قبیل نورپردازی ساختمان‌ها، طراحی و نصب آثار حجمی، المان‌ها، لوسترهای شهری، دکل‌ها و پایه‌چراغ‌ها، سایبان‌ها، مبلمان شهری، نیکمت‌ها، بیلوردها، سازه‌های تبلیغاتی و تابلوهای ترافیکی، در مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری، مطابق برنامه‌ها و سیاست‌های کمیته سیما و منظر خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز