روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 226
  • 702
  • 1,334,427
تنظیم ۴۸ برنامه‌ی ملی و فراملی در کمیته فرهنگی «تبریز ۲۰۱۸»

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی از تنظیم ۴۸ برنامه ملی و فراملی در کمیته فرهنگی، اجتماعی و انتظامی تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.
حسن استوارآذر، با اشاره به اینکه شورای سیاست‌گذاری تبریز ۲۰۱۸ از اوایل سال جاری فعالیت خود را در شش کمیته تخصصی در استان آغاز کرده است، یاد آورشد: کمیته فرهنگی، اجتماعی و انتظامی به بنده واگذار شده‌ که از ۹ کارگروه تخصصی با زیرمجموعه‌های متعدد تشکیل شده است.
وی کارگروه ورزش و جوانان با مسئولیت اداره‌کل ورزش و جوانان استان را از کارگروه‌های فعال دانست و افزود: در روزهای اخیر در پی سفر وزیر ورزش و جوانان کشور به همراه تمام مجموعه‌ی خود به تبریز، مقرر شده است که برخی از مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف به میزبانی آذربایجان‌شرقی برگزار شود که این امر فرصتی ارزشمند برای شناساندن زیبایی‌های تبریز محسوب می‌شود.
رئیس کمیته فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ افزود: کارگروه امور دینی و قرآنی به سازمان تبلیغات اسلامی استان، کارگروه هنرهای آیینی و بومی و فولکلور آذربایجان به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، کارگروه تشکل‌های مردمی به خانه تشکل‌های غیر دولتی استان و کارگروه الگوسازی فرهنگ ایرانی و اسلامی به صدا و سیما واگذار شده‌است.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به برخی از برنامه‌های مصوب کمیته فرهنگی، اجتماعی و انتظامی تبریز ۲۰۱۸، گفت: راه‌اندازی مرکز میراث ماندگار صنایع‌دستی و هنرهای سنتی از سوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و سایر دستگاه‌ها، فعال‌سازی و هاپ‌کردن ۱۰ شهرستان در سطح استان به منظور ارائه کمی و کیفی صنایع‌دستی و راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی و کارگاه با کمک سازمان میادین شهرداری در دستور کار این کمیته قرار دارد.
وی در ادامه از برگزاری مسابقه عکاسی منطقه‌ای، همایش بین‌المللی استاد شهریار از سوی دانشگاه تبریز، همایش بین‌المللی مکتب تبریز از سوی دانشگاه هنر اسلامی تبریز، همایش بین‌المللی شمس تبریزی از سوی شهرداری تبریز و همایش بین‌المللی مشروطه از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان به مناسبت رویداد تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.
استوارآذر افزود: همایش فرش تبریز و نیازهای معاصر، همایش بین‌المللی ربع رشیدی، موضوع هنرهای معاصر تبریز، تجهیز و تکمیل موزه مطبوعات آذربایجان، تکمیل موزه نقاشی و راه‌اندازی موزه کودک از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز نیز از دیگر برنامه‌هاست.
وی خاطرنشان کرد: ارتقاء سطح فرهنگی و اجتماعی مردم در برخورد با گردشگران، برگزاری تورهای علمی و دانشگاهی، چاپ تمبر تبریز ۲۰۱۸ و برگزاری اپرای بزرگ ۳۰۰ نفری سرداران از دیگر برنامه‌هاست که نیاز به تامین اعتبار دارد.
وی از فعالیت در حوزه طراحی، نقاشی، خوشنویسی، موسیقی، قالیبافی، معرفی چهره‌های مذهبی و چهره‌های مقاومت در ایران و نیز شبکه‌‌سازی سازمان‌های مردم‌نهاد برای افزایش مشارکت مردم در برگزاری هرچه بهتر این رویداد خبر داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز