روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 384
  • 702
  • 1,334,585
تنها دختری هستم که با پول خودم مسابقه می‌دهم

فرناز اسماعیل زاده برای رقابت‌های سنگنوردی قهرمانی آسیا در شهریور امسال آماده می‌شود. رکورددار سنگنوردی بانوان ایران در رشته سرعت که مشکل محدودیت زمان تمرین بر روی دیواره را دارد، می‌گوید: برای تمریناتم در هفته برنامه‌ریزی دقیقی دارم و دو جلسه در روز باید تمرین کنم اما تداخل برنامه ورزش‌های دیگر با برنامه تمرینی من مشکل اصلی من است. متاسفانه مشکل کمبود سانس‌های تمرینی برای بانوان وجود دارد و زمان محدودی می‌توانم روی دیواره تمرین کنم.
اسماعیل‌زاده به دلیل نداشتن حامی مالی نتوانسته در مسابقه‌های جهانی امسال شرکت کند. او درباره پیامدهای حضور نیافتن در رقابت‌های مختلف ادامه می‌دهد: نرفتن به این رقابت‌ها، باعث کاهش انگیزه‌های رقابتی و دور ماندن از جو مسابقات و جا ماندن از رنکینگ جهانی امسال می‌شود.
بعد از این‌که آسیب‌های جدی در ناحیه هر دو کتف و هر دو زانویم داشتم، مدتی را به درمان پرداختم و وقت و هزینه زیادی صرف کردم تا دوباره از نظر روحی و جسمی به حالت قبل بازگردم، برای من روزهای بسیار سختی بود، اما چون عاشق سنگنوردی‌ام دوباره با قدرت بازگشتم و در صورت داشتن حامی مالی می‌توانم با انگیزه بیشتری تمرین کنم و در رقابت‌ها شرکت کنم تا رکورد و رنکینگم را بهبود ببخشم.
بانوی سنگنورد ایران درباره مخارج خود در این ورزش می‌گوید: از سال ۲۰۱۳ (پنج سال پیش) تنها دختری بودم که در بسیاری از مسابقه‌ها با هزینه شخصی شرکت کردم و با تجربه کم، رتبه‌های خوبی از جمله رتبه ششم و هفتم جهان را به دست آوردم، اما متاسفانه هیچ حمایتی صورت نگرفت و من بیش از این نمی‌توانم به تنهایی از پس هزینه مسابقات جهانی برآیم.
هزینه‌های ورزش حرفه‌ای و قهرمانی بالاست از جمله هزینه تجهیزات سنگنوردی بخصوص در رشته سرعت حرفه‌ای که باید هر یک یا دوماه کفش سنگنوردی را عوض کنم.
خوشبختانه امسال مهستان اسپرت و داوینو در بخش تجهیزات تا حدود خوبی حمایتم کرده‌اند اما نکته اساسی حضور در رقابت‌های بین‌المللی است.
با این‌که اسماعیل‌زاده آسیب دیده بود، امسال توانست با کمک دکتر مهدی روستایی به تمرینات و دوران آمادگی خوب بدنی بازگردد و این روزها برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا به میزبانی ایران آماده می‌شود .
او می‌گوید: چند هفته اخیر مسئولان فدراسیون و مربیان اردوهایی تدارک دیده‌اند و در این اردوها زحمت می‌کشند. کمتر از دو ماه تا رقابت‌ها، زمان باقی است و می‌خواهم همه تلاشم را به کار گیرم، اما فارغ از هر نتیجه‌ای در آسیایی امسال، بیشتر به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا فکر می‌کنم، همین طور به المپیک ۲۰۲۰ که سنگنوردی برای نخستین بار به این رقابت‌ها راه پیدا کرده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز