روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۱
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 623
  • 779
  • 1,330,135
تنها ۳ درصد خصوصی سازی واقعی در کشور صورت گرفت

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تبریز گفت: تنها ۲ تا ۳ درصد خصوصی سازی واقعی صورت گرفت.
حسن حسن زاده در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی اولین دستور جلسه را بررسی پیشنهاد کمیته کارشناسی شورا در خصوص لزوم اصلاح واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی، ایرادات و چالش های آن خواند و گفت: سازمان خصوصی سازی بر حسب ماده ۱۵ در سال ۱۳۸۰ مصوب و اساس نامه آن سال ۱۳۸۱ بعد از تایید شورای نگهبان ابلاغ شد تا واگذاری فعالیت های دولتی به بخش خصوصی، کاهش حجم تصدی گری دولتی و استفاده بهینه از امکانات کشور را بر عهده گیرد.
وی با اشاره به اینکه برنامه های سازمان خصوصی سازی به صورت کارشناسی آغاز شده بود اما متاسفانه به نتیجه مثبتی نرسید، افزود: اوج واگذاری های انجام شده این سازمان به میزان ۱۵ درصد آن هم در دولت های گذشته نهم و دهم انجام گرفته بود.
وی ادامه داد: واگذاری های انجام گرفته توسط سازمان خصوصی سازی بیشتر برای رفع دیون و مطالبات شرکت های مربوطه خریداری شده بود است و تنها ۲ یا ۳ درصد خصوصی سازی در معنای واقعی صورت گرفت .
حسن حسن زاده با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی در طی دوران فعالیت سازمان خصوصی سازی با مشکلات بسیاری روبرو بوده است، اذعان داشت: بر اساس آسیب های مشاهده شده در استان دبیرخانه شورای گفتگو با در نظر گرفتن مسائل اقدام به تشکیل کارگروه بررسی، نمود و آسیب شناسی خصوصی سازی استان آذربایجان شرقی و بخش استراتژیک آن در قالب یک پایان نامه دانشگاهی انجام شد.
دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی استفاده از نتیجه این تحقیقات بهترین راه برای بهبود وضعیت سازمان خصوصی دانست و اظهار داشت: اگر می خواهیم خصوصی سازی در کشور جایگاه اصلی خود را پیدا کند باید بدنه اقتصاد بزرگ و اندازه دولت کوچک بماند زیرا همانطوری که تحقیقات در این پایان نامه نشان داد، در کشورهای خارجی واگذاری از شرکت های کوچک آغاز می شود اما در ایران تا کنون برعکس این عمل انجام گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز