روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 23
  • 807
  • 1,068,663
تهیه طرح هادی ۹۷ درصد روستاهای کشور

معاون امور عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طرح هادی ۹۷ درصد روستاهای کشور شامل ۳۷ هزار و ۹۰۰ روستا تهیه شده است.
محمدرضا شاملو در جلسه بررسی طرح های اجرایی بنیاد مسکن آذربایجان شرقی در شهرهای استان افزود: اجرای طرح هادی از مهم ترین برنامه ها و اولویت‌های کاری بنیاد در سطح کشور به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه تاکنون در ۱۷ هزار و ۵۰۰ روستای کشور نیز این طرح اجرا شده است، اظهار داشت: امسال برنامه‌ریزی شده تا طرح هادی برای یک هزار روستای کشور تهیه و در چهار هزار و ۵۰۰ روستا نیز عملیاتی و اجرا شود.
معاون امور عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه این بنیاد برای اجرای کارهای عمرانی اعتبار دریافت نمی کند، یادآوری کرد: بیشتر کارهای عمرانی این بنیاد از منابع داخلی هزینه و با وجود کمبود اعتبار طرح های این بنیاد در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به خوبی اجرا می شود.
شاملو از سنددار شدن ۸۰ هزار واحد روستایی و شهری زیر ۲۰ هزار خانوار در سال جاری نیز خبر داد و اظهار داشت: تاکنون با اقدام های انجام شده ۲۰۰ هزار جلد سند شهری و ۲۰۰ هزار جلد سند روستایی در شهرهای زیر ۲۰ هزار خانوار در کشور صادر شده است.
معاون امور عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اجرای طرح مقاوم‌ سازی واحدهای روستایی گفت: در این راستا بنیاد مسکن با همکاری بانک‌های عامل اقدام به ارایه تسهیلات به متقاضیان می‌کند و تاکنون ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در کشور مقاوم ‌سازی شده است.
شاملو با بیان اینکه امسال مبلغ وام روستایی از ۲۰۰ میلیون ریال به ۲۵۰ میلیون ریال با بهره ۵ درصد افزایش یافته است، ادامه داد: امسال طرح بهسازی بافت‌های باارزش نیز در ۳۰۰ روستای هدف گردشگری در سطح کشور اجرایی شده است.
معاون امور عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: عملیات اجرایی این طرح در ۵۰ روستای نیمه ‌تمام دارای بافت باارزش دیگر نیز تداوم می‌یابد تا تکمیل شود.
شاملو افزود: تاکنون با وجود نبود اعتبارهای کشوری و استانی، کارهای خوبی در روستاهای اوشتبین جلفا و زنوزق مرند که دارای بافت باارزش هستند، انجام شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان شامل یک هزار و ۹۵۰ روستا از نعمت تهیه و مطالعه طرح هادی برخوردار شده اند.
حافظ باباپور افزود: در ۷۸۸ روستای استان نیز تاکنون اجرای طرح هادی روستایی عملیاتی شده است.
وی اظهار داشت: تاکنون ۲۰۹ هزار و ۷۷۶ جلد سند روستایی و ۲۳ هزار و ۳۱۳ سند در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت استان صادر شده است.
باباپور ادامه داد: در سطح استان حدود ۱۴۷ هزار واحد روستایی شامل حدود ۴۹ درصد روستاهای استان مقاوم سازی و نوسازی شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز