روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۸
روزنامه ساقی آذربایجان
توافق ماکو و استان آغری ترکیه برای برپایی تــورهای گــردشگری متقابل

فرماندار ماکو از توافق این شهرستان و استان آغری ترکیه برای انجام تورهای گردشگری متقابل در آینده نزدیک خبر داد.
‌صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی، شاهین علیزاده فرماندار ماکو در دیدار با جلیل جباری مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی در محل فرمانداری این شهرستان گفت: در نشستی که با مسئولان شهر آغری ترکیه داشتیم دو طرف برانجام تورهای گردشگری با هدف معرفی جاذبه‌های طبیعی و تاریخی ماکو و آغری به توافق رسیدیم.
او افزود: اگر دفاتر خدمات مسافرتی ماکو و استان بتوانند برنامه‌های خود را به ما اعلام کنند مطمئناً از هر فرصتی می‌توانند برای معرفی استان استفاده کنند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان غربی نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های فرماندار در زمینه توسعه گردشگری در این شهرستان گفت: تهیه طرح تفصیلی بافت تاریخی شهرستان ماکو موجب خواهد شد تا چهره تاریخی این شهرستان برای مسافران ورودی نمایان شود.
او تصریح کرد: انجام تورهای گردشگری و ایجاد شرایط اقامت در ماکو برای مسافران ورودی از مرز بازرگان در توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال در این شهرستان کمک می‌کند.
جباری عنوان کرد: گردشگری می‌تواند جایگزین خوبی برای سایر بخش‌های اقتصادی باشد و بر درآمدزایی در هر منطقه بیفزاید. ماکو نیز به‌دلیل موقعیت جغرافیایی و داشته‌های تاریخی، ‌ فرهنگی و طبیعی می‌تواند از صنعت گردشگری بهره کافی را ببرد.
او انجام دیدارهای متقابل با کشورهای همسایه را در توسعه گردشگری را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: قطعاً دیدارهای مسئولان شهرهای مرزی با والیان و استانداران شهرهای مرزی کشورهای همسایه موجب رفت و آمد گردشگران دو کشور شده و از این منظر می‌توان بر رشد اقتصادی و پیشبرد اهداف مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی کرد.
شاهین علیزاده فرماندار ماکو نیز آمادگی شهرستان را برای انجام برنامه‌های مختلف فرهنگی، اجرای نمایشگاه و حتی بهره‌مندی از موضوع خواهرخواندگی ماکو و یکی از شهرهای ترکیه برای توسعه گردشگری این شهرستان تأکید کرد و ارائه طرح‌های گردشگری را لازمه اجرای سیاست‌های توسعه گردشگری در منطقه دانست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز