روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۰۹/۲۰
روزنامه ساقی آذربایجان
توالی ژن ها خطر ابتلا به بیماری های نادر را فاش می کند

مطالعه جدید نشان می دهد «توالی ژنومی» افراد سالم می تواند نشان دهد که چه افرادی در معرض خطر ابتلا به بیماری های ژنتیکی نادر هستند.
در این تکنولوژی جدید کل توالی ژنوم ها شامل آنالیز ۳ میلیارد جفت حرف در DNA هر فرد است. دانشمندان پیش بینی می کنند که این فناوری در عصر جدید پیش بینی و پیشگیری از بیماری را فراهم می کند، اما اینکه چگونه مردم به این اطلاعات شخصی واکنش نشان می دهند، علامت سوال بزرگی است.
در این مطالعه دکتر جیسون وسی از بیمارستان زنان بوستون به همراه تیمش، حدود ۵۰۰۰ ژن مرتبط با شرایط ژنتیکی نادر را در ۵۰ فرد سالم آنالیز کردند. آنها دریافتند ۱۱ نفر از انها (حدود یک چهارم) دارای گونه های ژنی بودند که می توان احتمال ابتلا به بیماری های نادر تشخیص داده نشده را در آنها پیش بینی کرد.درحالیکه یافته ها امیدبخش به نظر می رسد اما وسی تاکید می کند: «تحقیقات مداوم بر روی نتایج توالی ژن ها قبل از استفاده منظم از توالی ژن ها در افراد سالم نیاز است.»

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز