روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 647
  • 702
  • 1,334,848
توجه به تولید دانش‌بنیان لازمه بقا و امکان رقابت در بازارهای امروز

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تولید دانش‌بنیان ضرورت بقا در بازارهای امروز است، گفت: ایجاد شبکه‌ای برای هم‌افزایی و اتصال امکانات جزیره‌ای و ظرفیت‌های جدا از هم در حوزه صنعت و تولید ضروری است.
اسماعیل جبارزاده در مراسم رونمایی از قرارداد همکاری مشترک بین مؤسسه فناوری اتریش (AIT) و منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در حوزه قطعه‌سازی خودرو، اظهار کرد: خوشحالیم که همکاری‌های فناوری ما با کشور اتریش آغاز می‌شود و امیدوارم به‌زودی شاهد به بار نشستن این قرارداد باشیم.
وی با اشاره به اینکه مردم ایران خاطرات خوبی از کشور اتریش در ذهن دارند، افزود: در طول تاریخ همواره شاهد روابط خوب ایران و اتریش بوده‌ایم و در چند سال گذشته نیز کشور اتریش به‌دلیل میزبانی مذاکرات مربوط به برجام مورد توجه مردم ایران بوده است.
جبارزاده خاطرنشان کرد: در راستای توسعه روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای اروپایی، قرارداد همکاری با مؤسسه فناوری اتریش نیز می‌تواند پلی برای ارتباط صنعتگران، تولیدکنندگان و محققان ما با مراکز تحقیقاتی اروپا باشد.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: این قرارداد در راستای اتصال صنایع استان به ویژه صنعت قطعه‌سازی که از ظرفیت‌های استان است به فناوری پیشرفته اروپایی است و می‌تواند نقطه عطفی در تحقق صنعت دانش‌بنیان در استان باشد.
وی، وصل کردن تولیدکنندگان به بازارهای جهانی را یکی از اهداف مناطق ویژه علم و فناوری عنوان کرد و گفت: حل مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی تنها با تزریق پول و امکانات میسر نیست و لازمه بقا و امکان رقابت در بازارهای امروز توجه به فناوری، نوآوری و تولید دانش‌بنیان است.
وی با بیان اینکه امکانات وجود دارد، اما مهم این است که شبکه‌ای ایجاد شود تا امکانات جزیره‌ای و ظرفیت‌های جدا از هم در کنار هم قرار گرفته و هم‌افزایی ایجاد کنند، افزود: این قرارداد می‌تواند این امکان را برای استان آذربایجان شرقی در جهت هم‌افزایی امکانات و توانمندی‌های صنایع و مراکز تحقیقاتی ایجاد کند.
جبارزاده گفت: انتظار داریم بخش خصوصی، صنایع، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی پای کار باشند تا بر اساس تجربیات مؤسسه فناوری اتریش، راه جدیدی را برای صنایع استان ترسیم کنیم و از همه مدیران دولتی و اقتصادی استان هم می‌خواهم که این پروژه را جدی تلقی کنند و با همه توان برای تحقق اهداف تعریف شده بکوشند.
وی افزود: انجمن قطعه‌سازی استان و واحدهای متعدد قطعه‌سازی نیز که توانمندی خود را در دوران تحریم نشان دادند و در شرایط سخت توانستند خود را سر پا نگه دارند، باید از این فرصت و فضای بازی که در عرصه فناوری به وجود خواهد آمد حداکثر استفاده را بکنند.
جبارزاده اضافه کرد: امیدوارم با به بار نشستن این قرارداد، واحدهای قطعه‌سازی استان در صدر تولیدکنندگان با نوآوری‌های جدید قرار گیرند و مدیریت استان نیز در این راستا در کنار آنها خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز