توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و معدنی در ارتباطات بین‌المللی ضروری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان شرقی بر ضرورت توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و معدنی آذربایجان شرقی در ارتباطات بین‌المللی تاکید کرد.
علی نواداد در دیدار با سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت، با اشاره به همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و روسیه گفت: ارتقای سطح این همکاری‌ها در دستور کار ما قرار دارد.
وی با اشاره به تاثیرات مثبت اقتصادی برجام خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته بیش از یک میلیارد و پانصد میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای استان آذربایجان شرقی تصویب شده است.
نواداد، پتانسیل‌های برجسته اقتصادی استان از قبیل صنعت قطعه‌سازی، معدن و کشاورزی را مورد تاکید قرار داد و افزود: زیرساخت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در استان آذربایجان شرقی وجود دارد و تمامی مدیران ارشد استانی همکاری مناسبی در این خصوص دارند.
سرکنسول فدراسیون روسیه در رشت نیز در این دیدار که در محل استانداری آذربایجان شرقی ترتیب یافت بر افزایش همکاری‌های اقتصادی کشورش با این استان تاکید کرد.
کانستانتین آلکسی‌یف گفت: متاسفانه سطح همکاری‌های اقتصادی بین ایران و روسیه کمتر از همکاری‌های سیاسی است و این همکاری‌ها قابل افزایش را دارد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که نظر میدهید!

باخبر شدن از
avatar

wpDiscuz