روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 577
  • 745
  • 1,382,001
توجه به نیازهای سالمندان؛ یکی از اولویت‌های اجتماعی شهرداری تبریز

شهردار تبریز در دیدار با مسئول صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در کشورمان توجه به نیازهای سالمندی را از مهم ترین اولویت های اجتماعی شهرداری تبریز عنوان کرد.
به گزارش شهریار، صادق نجفی در دیدار با لیلا جودان خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در زمینه ارائه خدمات به سالمندان و تامین زیرساخت های مورد نیاز سالمندان پیشگام است.
وی یادآور شد: طبق شاخص‌های جمعیتی سال ۹۰، حدود ۹/۸درصد کل جمعیت استان آذربایجان‌شرقی با مرکزیت کلان‌شهر تبریز را سالمندان تشکیل می‌دهند؛ بر این اساس، این استان در رتبه چهارم کشوری قرار دارد.
شهردار تبریز با تاکید بر این‌که این آمار، از ضرورت توجه سیاستگذاری‌های اجتماعی به مباحث سالمندان حکایت دارد، افزود: مناسب‌سازی محیطی و تقویت زیرساخت‌های شهرسازی با محوریت عابرپیاده، از جمله مواردی است که در این خصوص، به حوزه عملکرد شهرداری‌ها مربوط می‌شود.
صادق نجفی ادامه داد: شهرداری تبریز در سال های اخیر در ساخت خانه سالمندان مشارکت داشته و به سرمایه گذاران در این زمینه تسهیلات ویژه ارائه کرده است.
وی همچنین گفت: ارائه کارت منزلت به سالمندان و برگزاری همایش های پیاده روی و ورزشی توسط سازمان ورزش نیز از جمله تسهیلات شهرداری تبریز برای سالمندان است.
صادق نجفی در بخش دیگری از سخنان خود شهرداری تبریز را همراه و هم مسیر در برگزاری برنامه تخصصی برای سالمندان عنوان کرد.
مسئول صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در کشورمان نیز تبریز را در انجام خودجوش و داوطلبانه اجتماعی ستودنی عنوان کرد و گفت: تبریز به شهر بدون گدا معروف است مردم این شهر در انجام بسیاری از فعالیت های خیرخواهانه پیشگام هستند، امیدواریم مسئولان این شهر شرایطی را فراهم کنند تا فعالیت های اینچنین به سایر شهرها نیز تسری یابد.
لیلا جودان ادامه داد: از شهرداری تبریز میخواهیم تا ما را در انجام امور مرتبط با سالمندان همراهی کنند و تبریز در سال ۲۰۱۸ که به عنوان پایتخت گردشگری شهرهای اسلامی انتخاب شده است، به عنوان شهر دوستدار سالمند نیز معرفی شود.
گفتنی است، اولین همایش بین‌المللی و منطقه‌ای سالمندان۱۲ تا ۱۴ تیر با حمایت و مشارکت شهرداری تبریز برگزار می‌شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز