روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 628
  • 771
  • 1,434,264
توجه ویژه ی شهرداری تبریز به بحث پژوهش استفاده از توان دانشگاهیان در مدیریت شهری

مدیر مرکز پژوهش و مطالعات شهرداری تبریز گفت: شهرداری و شورای شهر تبریز توجه ویژه‌ای به بحث پژوهش و مطالعات شهری دارد و ایجاد مرکز پژوهش ها هم در این خصوص انجام شده است.
محمدرضا روشنی در گفتگو با شهریار در خصوص اهداف و برنامه های مرکز پژوهش شهرداری تبریز گفت: مرکز پژوهش شورا و شهرداری در شورای شهر تبریز مصوب و با موافقت فرمانداری تبریز رو به رو شد.
وی با تاکید بر اینکه شورا یک نهاد نظارتی است و شهرداری یک نهاد اجرایی است، گفت: شهرداری تحت نظارت شورا است و برای همین قرار شد که یک شورای راهبردی پژوهش تشکیل شود و فعالیت های پژوهشی شهر در این شورا تصمیم گیری شده و وظایف مرکز پژوهش شورا و شهرداری به هر کدام از زیرمجموعه ها محول شود.
روشنی با تاکید بر اینکه در این شورای راهبردی اعضای شورا و پژوهشگران حضور دارند، افزود: ارتباطات ما به عنوان مرکز پژوهش شهرداری و همچنین مرکز پژوهش شورا دوطرفه است و تصمیمات در شورای راهبردی پژوهش گرفته شده و در این دو مرکز اجرا می شود و نتایج نیز به صورت همسو مورد استفاده و بررسی قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه هماهنگی کامل بین مرکز پژوهش شورا و شهرداری تبریز وجود دارد، ادامه داد: تلاش می کنیم کارها با دقت و سرعت بیشتری پیگیری شود و طرح ها به سرانجام برسد.
مدیر مرکز پژوهش و مطالعات شهرداری تبریز در خصوص پژوهش و مطالعات شهری نیز گفت: پژوهش و مطالعه باهم تفاوت دارند، پژوهش به دنبال ریشه یابی و شناسایی مشکلات و معضلات شهری است و همچنین راهکارها و سیاست ها را به سیستم های اجرایی شهرداری و شورا پیشنهاد می دهد ولی در بحث مطالعات روی فرهنگ سازی و مسائل بنیادی شهرسازی بحث و تبادل نظر می شود و تلاش برای توسعه و آبادانی شهر است.
وی گفت: شهرداری تبریز به بحث پژوهش اهمیت ویژه ای می دهد و تلاش می کنیم مرکز پژوهش ها خوراک تقویت کننده به سیستم های اجرایی دهد.
روشنی سپس افزود: امیدواریم در مرکز پژوهش های شهرداری بین مراکز دانشگاهی و اجرایی ارتباط برقرار کنیم، متاسفانه در زمان کنونی بین مراکز دانشگاهی با مراکز اجرایی فاصله افتاده است و ما در مرکز پژوهش ها می خواهیم از ظرفیت و توان دانشگاه و دانشگاهیان در مدیریت شهری استفاده کنیم و دانشگاه و مراکز اجرایی را به هم نزدیک کنیم.
مدیر مرکز پژوهش و مطالعات شهرداری تبریز سپس تصریح کرد: مرکز پژوهش های شهرداری تبریز با افرادی که در مورد مدیریت شهری پایان نامه نگارش می کنند در ارتباط است و از آنها حمایت می شود.
وی با بیان اینکه اتاق فکر در این مرکز راه اندازی خواهد شد، گفت: در این اتاق فکرها که در خصوص مسائل مختلف راه اندازی شده افراد صاحب نظر، دانشگاهیان، اصحاب رسانه و مسئولان و برخی از شهروندان و هنرمندان حضور خواهند داشت و روی مسائل مختلف بحث و تبادل نظر خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز