روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۲
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 643
  • 884
  • 1,046,888
تودیع بدون اخلاق چرا ؟

منصوریاین روزها خبر خداحافظی آقای خدابخش استاندار آذربایجان شرقی از مسند استانداری هم در فضای نخبگان، هم فضای اداری و هم فضای عمومی و رسانه ای به شدت ساری و جاری است. واکنش هایی هم بالتبع برای این کش و قوس سیاسی متصور است که تا حدودی طبیعی است . متاسفانه مصاحبه آقای حسابگر مشاور ایشان مبنی بر اینکه آقای خدابخش در استان ماندنی هستند، علیرغم اینکه خود ایشان در مصاحبه ای رفتن خود را به صورت مبسوط توضیح و تائید نموده بود، اندکی دوز سیاسی موضوع را بالا برد و به اصطلاح فضا رامسموم کرد. باری این مسئله امری طبیعی است که خدمتگزاران نظام در هر مسند و هر مسئولیتی بالاخره یک روز می آیند و یک روز میروند. بخشی از واکنش ها به این سیر طبیعی چرخش مدیریتی هم ناگزیر و هم بدیهی است . اما با تاسف بسیار فراوان این نقد بر فرهنگ سیاسی اغلب ما وارد است که تا فردی بر سر هرم قدرت است، بنوعی تحویل گرفته میشود ، اما همین که موعد رفتنش فرا رسید به نوعی دیگر و بعضا تحقیر آمیز و..
ریشه این بداخلاقی ها را به صورت موجز مرور میکنیم تا اصل مطلب را عرض کنیم.(البته بنایی بر نوشتن این وجیزه نداشتیم اما غیبت چند مدیرکل در جلسه دریاچه اورمیه سبب شد تا احساس کنیم این مطلب باید نوشته شود)
الف. بعضا افرادی میخواهند خود را بجای ایشان مطرح نمایندو مطالبی در خصوص شخصیت مسئول تودیع شونده بر زبان جاری میکنند و از بابت مقایسه خود با آقای خدابخش مزیت های خود را به رخ میکشند.
ب. این رفتار غلط در میان ما بسیار رایج است که برای جلب نظر دیگران دست به سیاه نمایی می زنیم و ازاین طریق شخصیت مسئولان فعلی یا سابق را دستمایه تحقیر قرار میدهیم.
ج. افرادی میخواهند از این فرصت بدست آمده دست به تصفیه حساب های سیاسی بزنند که مقوله ای متفاوت است و داستان خود را دارد.
کوتاه سخن آنکه ، آقای خدابخش با همه نقدهایی که بر ایشان وارد بوده و یا هست، دارای نقاط قوت و ضعفی است که طبیعت هر موجودیتی است . بنظر باید خوبی ها را هم گفت تا حق مطلب ادا شود چرا که صرف پرداختن به نقاط ضعف، خود یکی بداخلاقی است .
الف. ایشان شخصیتی قرآنی هستند که در اغلب جلسات ، شواهد قرآنی بسیار جالبی ارائه می نمودند.
ب. بی تکلف و بی آلایش. چند بار که در سفرهای شهرستانی در اکیپ خبرنگاران حضور داشتیم ، شاهد ممانعت ایشان از ذبح قربانی های تدارک دیده شده توسط اهالی محترم بودیم.
ج. بارها شاهد انتقاد ایشان از تیم مسئولین شهرستانی بودیم که چرا اجازه تجمع افراد برای خوشامدگوئی به استاندار را داده اند
د. آشنایی آقای خدابخش با زبان انگلیسی و اصطلاحات فنی و اداری، صبوری و متانت ایشان انصافا زبانزد بود.
بهر حال علیرغم اینکه هنوز هم نقدهایی بر عملکرد ایشان داریم ، اما معتقدیم در این ایام باید همه چیز را با هم دید و بالاتر از همه ، اخلاق باید ، یگانه مبنای ترتیب دادن به قضاوت های مان باشد.
خدابخش چه امروز و چه فردا خواهد رفت این آموزه دینی همواره برقرار است که فرمود: تلک الایام نداولها بین الناس . بنابراین دراین هیاهوی سیاسی تلاش کنیم تا اخلاق را ذبح نکنیم و این چرخه غلط را متوقف کنیم.

غلامرضا منصوری

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز