روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 75
  • 771
  • 1,433,711
توسعه توریست درمانی در گرو بهبود زیرساخت‌های اجتماعی و فرهنگی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: گسترش توریست درمانی و گردشگری سلامت علاوه بر بیمارستان‌‌های مجهز و پزشکان مجرب به فرهنگ پذیرش توریست نیز نیاز دارد.
یعقوب شیویاری در رابطه با وضعیت توریست درمانی در کشور اظهار داشت: توریست درمانی یا به عبارت دیگر گردشگری پزشکی سفری است که با هدف درمان در کشور مقصد انجام می‌شود و یکی از نیازهای جوامع امروزی است و همه افراد می‌توانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه برای توسعه و گسترش توریست درمانی و خدمات گردشگری سلامت زیرساخت‌های مناسبی از لحاظ اجتماعی و فرهنگی نداریم ما علاوه بر بیمارستان‌‌های مجهز و پزشکان مجرب به فرهنگ پذیرش توریست نیز نیاز داریم. فردی که برای درمان و دریافت خدمات پزشکی وارد کشور می‌شود با افراد مختلفی معاشرت خواهدکرد از این رو باید همه افراد جامعه فرهنگ و نحوه درست برخورد با توریست را آموزش ببینند.
وی با بیان اینکه توریست درمانی باید همانند یک صنعت و منبع درآمد برای کشور شناخته شود تصریح کرد: برای تقویت توریست درمانی باید زیرساخت‌های فرهنگی کشور را تقویت کنیم، چرا که برخوردهای ناصحیح توریست درمانی و گردشگری سلامت را نابود می‌کند.
شیویاری تصریح کرد: در گذشته بسیاری از مردم کشور آذربایجان برای درمان به بیماستان‌های تبریز مراجعه و خدمات بسیار خوبی نیز دریافت می‌کردند. اما به مرور زمان کشورهای دیگری که در زمینه توریست درمانی و گردشگری سلامت فعالیت می‌کردند، در داخل کشور آذربایجان بیمارستان‌های مجهز با کادر مجربی احداث کردند، بنابر این ورود مردم از آذربایجان به ایران بسیار کاهش پیدا کرد. متاسفانه عدم توجه به توسعه گردشگری سلامت بسیاری از ظرفیت های کشور را هدر خواهد دارد.
شیویاری اظهار کرد: به عقیده بنده ضرورت تقویت گردشگری سلامت در ایران احساس شده و فعالیت‌های آن در تبریز، اصفهان، شیراز و تهران به صورت جزیره ای آغاز شده است و ضعف های بسیاری در آن وجود دارد. توریست درمانی و گردشگری سلامت یکی از ضرورت‌های دنیا کنونی است و توسعه آن باید در برنامه های وزارت بهداشت و درمان کشور لحاظ شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای در پایان با اشاره به تاثیر توریست درمانی بر توسعه شاخص‌های بهداشتی و درمانی کشور گفت: بی تردید افزایش ورود توریست به کشور شاخص‌های بهداشتی و درمانی را توسعه می‌بخشد، از طرفی احداث بیمارستان‌های مجهز مورد استفاده همه مردم قرار خواهد گرفت. این موضوع باعث می‌شود استاندارهای بهداشتی و درمانی کشور به مرور زمان ارتقاء پیدا کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز