روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۴/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 216
  • 696
  • 1,076,747
توسعه فرهنگ نشانه ی توسعه جامعه است

عضو شورای شهر تبریز گفت: توسعه فعالیت های فرهنگی که گسترش سرانه مطالعه یکی از نمونه های آن است، نشانه توسعه جامعه است.
فریدون بابایی اقدم با بیان اینکه با گسترش فضای مجازی، مطالعه فیزیکی کتاب رونق خود را از دست داده است، گفت: در واقع مطالعه شکل جدید به خود گرفته است.
او با اشاره به وظایف عمرانی و خدماتی شهرداری گفت: در کنار وظایف شهرداری که عمدتا به وظایف عمرانی معطوف شده است، اخیرا با تحولاتی که در مدیریت شهری بوجود آمده، شهرداری از یک نهاد خدماتی به یک نهاد اجتماعی تبدیل شده است.
بابایی اقدم یکی از کارکردهای سازمان‌های اجتماعی را در حوزه فرهنگ دانست و تصریح کرد: سازمان اجتماعی در حوزه فرهنگی باید منشا اثر باشد، در این خصوص معاونت فرهنگی و اجتماعی و سازمان فرهنگی و هنری شهرداری مستقیما در این خصوص نقش دارند.
او افزود: همچنین شهرداری تبریز با پرداخت نیم درصد عوارض کتابخانه ها که مستقیما وارد حساب نهاد کتابخانه های عمومی استان می شود، در جهت توسعه فیزیکی فضای کتابخوانی هزینه می کند.
این عضو شورای شهر بزرگترین چالش جامعه را اندیشه تامین کنندگی دولت ها دانست و اظهار داشت: مردم بیشتر به فکر این هستند که نیازمندی های آنان توسط ارگان‌ها و دولت تامین شود. او ادامه داد: این در حالی است که جامعه در مرحله گذار از نقش تامین کنندگی دولت به تسهیل گری است و باید در این مورد تلاش کنیم و از مشارکت مردم بهره مند شویم.
بابایی اقدم نقش شهرداری در بحث کتابخوانی و استفاده از مشارکت مردمی را اقدامی موثر نامید و اظهار داشت: شهرداری نباید وارد کار ارگان های دیگر شود و کار آنها را انجام دهد. این استاد دانشگاه تبریز افزود: برای ارتقا فرهنگ شهروندی و رسیدن به وضع مطلوب مجبوریم در حوزه کتاب و کتابخوانی و نظیر اینها ورود کنیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز