روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 406
  • 769
  • 1,387,408
توسعه نور پردازی های تفرجگاه عینالی

معاون اداری مالی سازمان توسعه و عمران عون بن علی شهرداری تبریز از تداوم توسعه نورپردازی المان ها، معابر، مکانهای دیدنی و بوستانهای تفرجگاه عینالی خبر داد.
به گزارش شهریار، قهرمان امامی با اعلام این خبر اظهار کرد: از ابتدای سال جاری نور پردازی بوستانها، معابر، اماکن دیدنی، المان های اجرا شده و ابنیه های موجود در تفرجگاه عینالی در دستور کار سازمان قرار گرفته است و با اجرای چندین طرح ادامه دارد.
قهرمان امامی با بیان اینکه نور و رنگ یکی از مهم ترین عوامل کیفی در زیباسازی محسوب می شود، خاطرنشان کرد: با توسعه امکانات رفاهی تفریحی گردش در این تفرجگاه بخصوص در فصل تابستان تا پاسی از شب ادامه می یابد که استفاده از نور مصنوعی و نورپردازی در تفرجگاه عینالی علاوه بر زیباسازی بیشتر ابنیه و فضای سبز در شب، موجب امنیت بیشتر در این تفرجگاه می گردد و شهروندان عزیز تأثیر اجرای این طرح ها را در زیبایی هرچه بیشتر تفرجگاه عینالی در طول سال مشاهد خواهند نمود.
وی ادامه داد: افزایش توان ولتاژهای ترانس های ایستگاه های پمپاژ مجموعه تفرجگاه تا توان kw 400 ، اصلاح اساسی دکل های ۳۰ متری موجود در کلیه پارک های تفرجگاه، تکمیل نورپردازی مسیر جاده اصلی عینالی، نورپردازی پله های ایستگاه های تله کابین و با گذشت زمان تعدادی از نورپردازی های و چراغ های موجود نیاز به اصلاح و تعویض داشتند که اقدامات شایسته ای در این خصوص بعمل آمده است. جا دارد از نیروهای توانمند سازمان که اکثر نورپردازی های تفرجگاه را با هزینه خیلی پایین اجرا می کنند تشکر و قدردانی نمایم.
هم چنین در ادامه رنجبر پور با هدف توسعه جنگلکاری کوهستان عینالی، کاشت نهال در طرح جنگلکاری ۲۰۰ هکتاری عینالی ادامه دارد.
به گزارش شهریار، مسئول فضای سبز سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز با اعلام این خبر گفت: اجرای طرح توسعه جنگلکاری ۲۰۰ هکتاری جنگلکاری عینالی بعنوان اولین گام سبز برای میزبانی تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی طی مراسمی همزمان با هفته منابع طبیعی سال ۹۴ آغاز و تا پایان سال ۹۵ بیش از ۳۰ هزار اصله نهال کاشته شد که در سه ماهه اول سال ۹۶ نیز با کاشت ۱۷هزار اصله درخت و ۳۰۰۰ اصله درختچه با جدیت ادامه دارد.
جعفر رنجبرپور با اشاره به احداث راه دسترسی ایستگاه دوم تله کابین به پارک ائل داغی بیان نمود: با احداث این راه دسترسی امکان توسعه جنگلکاری در این منطقه مهیا شد و همزمان با اجرای شبکه آبیاری، عملیات کاشت نهال در این منطقه به اجرا درآمد.
داخل طرح ۳ منبع ١۵٠٠ مترمکعبی در نظر گرفته شده است که ساخت منبع اول در سال قبل به اتمام رسید و دو منبع دیگر در سال جاری احداث خواهد شد. مسئول فضای سبز سازمان به گونه های در نظر گرفته شده برای کاشت در این طرح اشاره نمود و گفت: در راستای عمل به توصیه های مکرر دین اسلام و پیامبر اکرم (ص) برای کاشت درختان مثمره سعی شده در طرح جنگلکاری ۲۰۰ هکتاری از گونه های درختی و درختچه ای مثمره سازگار با شرایط ویژه منطقه نظیر: زغال اخته، آلبالو، سنجد، زالزالک و بلوط استفاده شود که علاوه بر ایجاد جذابیت بصری در زمان گل دهی و استفاده شهروندان از میوه های آن، موجب افزایش درختکاری عینالی و بوجود آمدن تفرجگاهی زیبا و سالم در کوهستان عینالی برای شهروندان و گردشگران عزیز خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز