روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۲۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 62
  • 807
  • 1,068,702
توسعه کلید واژه آینده معدن مس سونگون

مدیر مجتمع مس سونگون گفت: واژه توسعه همواره در تمام دنیا به عنوان کلیدی جهت دستیابی به آینده ای بهتر و مطمئن تر مورد توجه بوده است .
رضا شریفی در گفت و گویی افزود: کشورهای در حال توسعه نیز با توجه به اهمیت این موضوع همواره در حال تلاش و برنامه ریزی جهت دستیابی به جایگاه بالاتر یعنی کشورهای توسعه یافته می باشند، معدن مس سونگون نیز با داشتن زیربنای ذخیره مناسب و بهره مندی از توان و دانش نیروهای متخصص خود از این موضوع مستثنی نبوده و توسعه را به عنوان کلیدی جهت دستیابی به آینده ای بهتر و روشن تر در دستور کار خود قرار داده است . اما سوال مهم این است که بحث توسعه در معدن مس سونگون تا چه اندازه ضروری و واقعبینانه می باشد ؟ بر اساس آخرین اکتشافات صورت گرفته ذخیره زمین شناسی معدن مس سونگون بالغ بر ۱٫۲ میلیارد تن می باشد که در حال حاضر تنها ۳۳ در صد این ذخیره برای خوراک دهی به کارخانجات تغلیظ به ظرفیت ۱۴ میلیون تن در سال مورد استفاده قرار گرفته است ،از طرفی بر اساس آخرین مطالعات صورت گرفته حتی در صورت عدم تغییر در روشهای استخراج می توان با رفع موانعی در امر تولید ذخیره قابل استخراج را حتی تا ۷۵ در صد ذخیره زمین شناسی افزایش داد که در این صورت این معدن قابلیت خوراک دهی به کارخانجات بیشتری را خواهد داشت.
شریفی تصریح کرد: علاوه بر این موضوع کاهش عیار متوسط معدن در سال های آتی عاملی است که توسعه و افزایش تولید را به عنوان ضرورتی انکارنشدنی به منظور جبران کاهش درآمدها در معدن مس سونگون نمایان می سازد .
مدیر مجتمع مس سونگون گفت: با عنایت به مزیت های مطرح شده توسعه در معدن مس سونگون، این موضوع به عنوان کلید واژه ای جهت رشد و ارتقا از طرف مدیران آینده ساز آن عملیاتی شده تا بتوانند تهدید های پیش رو را به فرصت افزایش تولید و بهره وری تبدیل نمایند ناگفته پیداست که در سایه این استراتژی دستیابی به خودکفائی ، اشتغال و خودباوری از نتایج قابل دستیابی توسعه معدن خواهد بود .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز