روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 339
  • 351
  • 1,279,872
توصیه‌های امنیتی رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی در خصوص فضای مجازی

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی معتقد است عدم آشنایی و نبود سواد سایبری لازم مهمترین عامل بزه دیدگی در فضای مجازی است.
سرهنگ محسن محمودی، با بیان اینکه رسانه بازوی قدرت برای پلیس فتا است، گفت: رسانه افسران سایبری جنگ نرم در مقابل تهدیدهای فضای مجازی هستند.
وی گفت: جهاددانشگاهی در امر اطلاع رسانی و آموزش همکاری تنگاتنگی با پلیس فتا دارد که جای تقدیر و تشکر دارد.
محمودی با بیان اینکه پلیس با فناوری مخالف نبوده و فناوری نه یک تهدید، بلکه فرصت است، گفت: به واسطه وظیفه ذاتی در زمینه امنیت کاربران در تلاش هستیم.شهروندان به واسطه حضور در پلیس فتا و بیان مسائل و مشکلات پیش آمده که یک سری جرائم روی آن‌ها انجام شده و دچار خساراتی شده‌اند، بر این امر اذعان دارند که فضای مجازی فضای چندان امنی نیست. در اینجا است که اهمیت حضور و فعالیت پلیس فتا بیش از پیش آشکار می شود.در استان با انواع جرائم مثل نشر اکاذیب، برداشت های الکترونیک و غیره مواجه هستیم، نمی‌توان از فناوری استفاده نکرد، بلکه لازم است با استفاده از اپلیکیشن‌های مناسب، آنتی ویروس‌های مناسب همراه با بروز رسانی‌های لازم مثل استفاده از فایر وال‌ها و با رعایت رفتارها و بایستی‌های فضای مجازی امنیت بالا خود را بالا برد.
وی بر پرهیز از ثبت هرگونه اطلاعات در گوشی‌ها و تبلت‌ها، عدم ذخیره نمودن هر گونه داده شخصی در گوشی‌های همراه تأکید کرد و گفت: رعایت چنین مسائلی از سوی کاربر امنیت وی را بالا می برد.
به گفته محمودی عدم آشنایی و نبود سواد سایبری لازم مهمترین عامل در بزه دیدگی در فضای مجازی است، در دنیای کنونی سواد سایبری سومین سواد برای جامعه بشری معرفی شده است. به واسطه گسترش روز افزون فناوری، هم از لحاظ تقنینی وهم از لحاظ اداری و اجرایی به بروزرسانی‌هایی نیاز داریم.پلیس به عنوان نهاد انتظام دهنده جامعه با احترام به حقوق شهروندی و رعایت قوانین و مقررات با اخذ مجوزهای لازم، اقدام به تأمین امنیت در فضای مجازی می کند.
محمودی، خانواده را اولین و مهمترین نهاد اجتماعی در تاثیرگذاری بر امر کنترل جرائم دارد. تربیت صحیح فرزندان در حوزه سایبر، ایجاد فرهنگ مناسب استفاده تز فضای مجازی و رعایت آن از طریق والدین ضروری به نظر می رسد.انجام بازی های رایانه ای و حضور بالای ده ساعته کودکان در آن فضا، انواع آسیب های جسمی و روحی را در کودکان ایجاد می کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز