روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 640
  • 700
  • 1,332,580
توصیه‌های ایمنی خرید و نگهداری ماهی قرمز

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی درآستانه عید نوروز توصیه هایی را جهت انتخاب، خرید و نگهداری ماهی قرمز عنوان کرد.
امیر حسین بهداد ضمن تبریک پیشاپیش عید سعید نوروز و آرزوی سالی خوش همراه با سلامت برای هم استانی های عزیز، نکات مهمی را در خصوص انتخاب، خرید و نگهداری ماهی قرمز در ایام نوروز بیان کرد.
بهداد ضمن تاکید بر خرید ماهی قرمز از مراکز معتبر و تحت نظارت و کنترل دامپزشکی افزود: ماهی قرمز باید دارای ظاهری سالم و شنای متعادل باشد و مردم از خرید ماهیانی که دارای علائمی از قبیل باله های تاخورده یا جمع شده، بیرون زدگی یک طرفه یا دو طرفه چشم ها، لکه های پنبه مانند در اطراف دهان و یا سطح پوست، لکه های خاکستری یا قرمز به شکل زخم در روی سطح بدن و یا بدن رنگ پریده یا لکه لکه شده، بی قراری ماهی و یا مالیدن پوست بدن خود به اطراف ظرف نگهداری و یا ریخته شدن پولک ها خودداری نمایند.
وی استفاده از دستکش خصوصاً برای افراد حساس و دارای سوابق آلرژی را در هنگام تعویض آب ماهی ها لازم و ضروری دانست و تاکید کرد: تا حد امکان نباید با پوست بدن ماهی تماس برقرار شود و پس از هر بار تعویض آب، باید دستها به صورت کامل با آب و صابون شستشو داده شود و از دست زدن کودکان به ماهیان جلوگیری نموده و آموزش های بهداشت فردی لازم به آنها داده شود تا از دستمالی چشم، صورت و دهان بعد از تماس دست با ماهی یا آب نگهداری ماهی خودداری نمایند.بهتر است در هنگام غذا دهی، غذا در سطح آب شناور بماند و غذا دهی یک یا حداکثر دو بار در روز و به اندازه‌ای باشد که در مدت یک تا دو دقیقه مصرف شود.
وی ضمن اعلام شرایط آب مورد استفاده برای نگهداری ماهی قرمز، اظهار داشت: آب شرب شبکه آبرسانی شهری، جهت تعادل گازها و خروج کلر، قبل از استفاده باید حداقل به مدت ۴۸ ساعت در ظروفی دهان گشاد نگهداری شود، ضمناً یک تا دو بار در هفته آب ماهیان را تعویض کنند و حدالامکان از شن و ماسه‌های رنگی و تیز جهت تزئین تنگ‌های ماهیان استفاده ننمایند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز