روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 446
  • 749
  • 1,336,931
توقف عملیات اجرایی خط دوم انتقال آب زرینه رود به تبریز

معاون استاندار و فرماندار ویژه میاندوآب با تاکید بر اینکه بخشــی از طرح خط دوم انتقال آب زرینه رود به تبریز با اهداف پدافند غیرعامل اجرا شــده است، گفت: عملیــات لوله گذاری این طــرح نیز متوقف شــده اســت و نگرانی خاصی در خصــوص انتقال مضاعف آب وجود ندارد. ناصــر امیری در آئیــن تجلیل از اعضای شــوراهای اســامی دور چهــارم شــهر و روســتا و تحلیــف اعضای دور پنجم شهرســتان میاندوآب با اشــاره به انتشــار برخی خبرها در ایــن خصوص طی روزهای گذشته،افزود: استاندار آذربایجان غربی نسبت به این موضوع حسیاســت دارد و شــخصا موضوع را دنبال می کند. امیری با تقدیر از احساس وظیفه و پیگیری نمایندگان میاندوآب در مجلس شورای اسالمی، بیان کرد: هر ۲ نماینــده مکاتبه هایی در خصــوص جلوگیری از اجرای این طرح داشــته اند و اهمیــت موضوع را به اطالع رئیس جمهوری رسانده اند. وی همچنین با قدردانــی از افرادی که در این رابطه حساسیت نشــان داده اند، گفت: این حساسیت حق طبیعی مردم اســت اما مردم آسوده خاطر باشند زیرا مســئوالن رده باالی این اســتان مدافع حق و حقوق اهالی این منطقه هستند. وی بــا تاکید بر اینکه مســئوالن میاندوآب توســعه روزافزون این شهرســتان را دنبال مــی کنند، افزود: مجتمــع پتروشــیمی و جاده ســرچم که مســیر این شهرستان تا تهران را از طریق اتوبان پیامبر اعظم)ص( کوتاه تر می کند، تا پایان سال ۱۳۹۷ افتتاح می شود و مردم از مزیت های این طرح ها بهره مند می شوند. وی با اشــاره به سیاســت های دولت تدبیر و امید در اســتفاده از بانوان و جوانان در پســت های مختلف، افــزود: مــا این مهم را نیز در ســطح این شهرســتان تقویت خواهیــم کرد و انتصاب یــک زن به عنوان بخشدار در میاندوآب سند بارزی بر این ادعاست. پیش از این قربانعلی سعادت، استاندار آذربایجان غربی نیز در ســفر به این شهرســتان گفته بــود که فاز دوم انتقال آب از میاندوآب به تبریز در راستای مصوبه های کارگروه احیای دریاچه ارومیه اجرا نمی شود. فاز نخست انتقال آب زرینه رود به آذربایجان شرقی که در اول شهریور سال ۱۳۷۸ به بهره برداری رسید، عــاوه بر تامین ۶۰ درصد نیاز آبی کالنشــهر تبریز، ۴۰ درصد نیاز شــهرهای میاندوآب، بناب، آذرشهر، ایلخچی، گوگان و شبستر را نیز رفع کرده است. خط دوم انتقال آب از ســد بوکان به تبریز در حالی متوقف شده که تاکنون ۳۲ کیلومتر از ۱۸۰ کیلومتر کار لوله گذاری خط دوم انتقال آب از این سد اجرا شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز