روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۸/۰۳/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 206
  • 801
  • 1,047,252
توقیف یک محموله ۲۵ تنی قاچاق قطعات خودرو

ماموران گمرک، یک محموله ۲۵ تنی قاچاق قطعات مستعمل خودرو ترانزیتی را کشف و توقیف کردند.
ماموران گمرک باشماق مریوان در یک عملیات، با هوشیاری و رصد یک محموله تزانزیتی قطعات مستعمل، موفق شدند، ۲۵ تن ضایعات قطعات موتور را شناسایی و کشف کنند که جایگزین قطعات مستعمل به ارزش ۸ میلیارد ریال شده بود.
ماموران گمرک باشماق با رصد یک محموله ترانزیتی قطعات مستعمل، پس از مشکوک شدن به آن و کنترل و رهگیری اطلاعات محموله ازطریق سامانه های هوشمند الکترونیکی، به بررسی و ارزیابی دقیق آن اقدام کردند. بر اساس این گزارش، پس از بازرسی این محموله ترانزیتی خروجی مشخص شد،۲۵ تن از ۲۷/۵ تن محموله مورد نظر به ارزش حدود ۸ میلیارد ریال در داخل کشور تخلیه و به جای آن ضایعات مربوط به قطعات موتور، گیربکس و اکسل بارگیری شده است.
بر اساس این گزارش، این محموله به دلیل دستکاری و جابه جا کردن بار کالای ترانزیتی بر اساس قانون مشمول قاچاق می شود. در حال حاضر واردات قطعات یدکی مستعمل به کشور ممنوع است . محموله کشف شده ، پس از توقیف از سوی ماموران گمرک جهت انجام مراحل قضایی به مرجع رسیدگی کننده تحویل شد.
پس از الکترونیکی شدن گمرک و تجهیز این سازمان به سامانه های هوشمند، کنترل محموله های ترانزیتی و رهگیری اطلاعات از این طریق انجام میشود. این اقدام نه تنها کنترل و شناسایی محموله را تسریع کرده که ریسک قاچاق در محموله های ترانزیتی را بالا برده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز