روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۰۸
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 338
  • 351
  • 1,279,871
تولید بیش از ۱۰ نوع گل های نشائی و درختچه های موردنیاز در گلخانه عینالی

در راستای صرفه جویی در هزینه ها، با اتمام تعمیرات گلخانه بوستان نهالستان تفرجگاه عینالی، انواع گلهای فصلی و دایمی و درختچه های مورد نیاز در این گلخانه تولید می شود.
جعفر رنجبرپور مسئول فضای سبز سازمان توسعه و عمران عون بن علی و پارک طبیعت شهرداری تبریز با بیان این مطلب گفت: با تعویض سقف و اتمام بازسازی گلخانه بوستان نهالستان تفرجگاه عینالی، گامی موثر در بحث کیفیت تولیدات و صرفه جویی در سوخت مورد نیاز گلخانه برداشته شد. رنجبرپور با اشاره به سیاست خودکفایی سازمان در تولید گل و نهال های مورد نیاز برای کاشت در عینالی گفت: گلخانه واقع در بوستان نهالستان عینالی که قبلا بعنوان کارگاه امانی سازمان استفاده می شد، اواخر سال ۹۴ بازسازی و با تجهیز به سیستم گرمایشی کار تولید گل های زینتی و درختچه ها در این گلخانه آغاز شد. امسال نیز با تعویض پوشش گلخانه و تقویت سیستم گرمایشی آن، تولیدات را با برداشت قلمه از گلهای دائمی موجود در عینالی آغاز کردیم و تا کنون تعداد ۵۰۰۰ قلمه نسترن، ۲۵۰۰ سدم و۵۰۰۰ قلمه برگ نو در گلخانه کاشت شده است.مسئول فضای سبز سازمان به موفقیت آمیز بودن کرت بندی نهالستان برای تولید نهال های مناسب و بومی در نواحی مختلف عینالی اشاره نمود و گفت: با ایجاد و گسترش تعداد نهالستان در نواحی مختلف تفرجگاه عینالی، به تناسب زمان کاشت در روزها و ماههای آینده تولید گلهای فصلی در برنامه تولیدات سازمان گنجانده شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز