روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۲/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تولید محصولات صنایع معدنی رقابت پذیر در گرو مصرف انرژی کم است

رئیس خانه معدن ایران تعریف نیازها برای رسیدن به دستاوردهای نوین علمی را ضروری دانست وگفت: اگر بخواهیم تولید محصولات حاصل از صنایع معدنی را رقابت پذیر کنیم باید به سمت تکنولوژی هایی با مصرف انرژی کم حرکت کنیم .
محمد رضا بهرامن در آیین افتتاحیه اولین کنفرانس دستاوردهای نوین مهندسی برق در معادن و صنایع معدنی اظهار کرد: در هر جامعه، توسعه فناورانه نیازمند فراهم کردن بستر ها و شرایط است و جامعه ای توسعه یافته تلقی می شود که بتواند ارتباط بین صنعت و دانشگاه را به شکل مطلوب برقرار کند.
وی با اشاره به این‌که معادن در همه کشور ها یک مزیت اقتصادی محسوب می شود، ادامه داد: اهالی صنعت و دانشگاه وظیفه دارند تا از این ثروت ملی به نحو مطلوب استفاده و شرایط بهره مندی مناسب نسل بعد را نیز فراهم کنند.
بهرامن با اشاره به سهم هشت میلیارد دلاری بخش معدن ازصادرات ۴۷ میلیارد دلاری کل کشور در سال ۹۶ افزود: برای خروج از بحران های اقتصادی باید ایجاد مزیت صادراتی و رقابت پذیری در تولیدات معدنی را دراولویت برنامه های اقتصادی کشور قرار دهیم .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز