روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 166
  • 749
  • 1,336,651
تولید واکسن جهانی برای بیماری آنفولانزا

محققان دانشگاه آکسفورد مدلی ریاضی ابداع کرده اند که درک بهتر نحوه تحول و تکامل ویروس بیماری انفولانزا را ممکن می کند و راه را برای تولید یک واکسن جهانی به منظور مقابله با این بیماری هموار می کند.
هر سال و با فرارسیدن فصل پاییز میلیون ها نفر در سراسر جهان به بیماری انفولانزا دچار می شوند و بسیاری از مردم برای مقابله با این بیماری به خودواکسن آنفولانزا تزریق می کنند. اما این واکسن ها در بسیاری از موارد نمی تواند مانع از ابتلا به انواع جدید بیماری مذکور شود.
پژوهشگران می گویند واکسن جدید که بر مبنای مدل سازی ریاضی صورت می گیرد، تحولی اساسی در زمینه مقابله با بیماری آنفولانزا به وجود می آورد.
زیرا از یک واکسن می توان برای ریشه کن کردن انواع ویروس های بیماری مذکور استفاده کرد.
ویروس آنفولانزا در سال های اخیر و با افزایش استفاده از واکسن های مقابله با این بیماری هوشمندتر شده و لذا یافتن روشی جدید برای مهار این بیماری سرکش ضرورت یافته است.
مدل ریاضی تازه شناسایی بخش هایی از ویروس آنفولانزا را که در گذر زمان چندان تغییر نکرده اند، ممکن می کند و این بخش ها که به اپیتوپ‌ها شهرت دارند،همان بخش هایی هستند که سیستم ایمنی بدن را مختل می کنند. مطالعات یادشده از سال ۲۰۰۶ آغاز شده است و انتظار می رود در آینده ای نزدیک به تولید واکسن آنفولانزا منجر شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز