روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۰/۲۹
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 101
  • 639
  • 1,435,137
تکلیف مدیران واحد‌ها به رفع آلایندگی‌های زیست محیطی

دادستان مرکز استان آذربایجان شرقی با اشاره به مسائل زیست محیطی شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه تبریز گفت: مدیران واحد‌های مذکور مکلف هستند نسبت به رفع آلایندگی‌های زیست محیطی، دغدغه‌ها و نگرانی‌های ساکنین محل اقدام کنند.
مطابق قانون اساسی، حفاظت از محیط زیست به عنوان وظیفه همگانی بر عهده مردم و دولت است. در این خصوص نقش دادستان به عنوان مدعی العموم دارای اهمیت بوده و مطابق قانون وظایف و اختیاراتی بر عهده وی قرار داده شده است؛ دادستان به عنوان حافظ حقوق عامه وظیفه اعلام جرم و تعقیب قانونی تخریب کنندگان محیط زیست را داشته و از جایگاه مدعی العمومی که بر عهده دارد از این حق شهروندان حفاظت می‌کند و در مواردی که حفاظت از محیط زیست ایجاب کند اقدام به صدور دستورات ویژه مانند تعطیلی کارخانه‌ها و صنایع آلوده ساز کرده و با مجرمان محیط زیستی برخورد می‌کند.
موسی خلیل الهی دادستان عمومی و انقلاب آذربایجان شرقی ، از بررسی مسائل زیست محیطی شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه تبریز خبر داد و گفت: در جلسه ‏ای که پیرامون این موضوع در دفتر دادستانی تشکیل شد، مقرر شد که مدیران واحد‌های مذکور رفع مسائل و مشکلات پالایشگاه را به صورت جدی در دستور کار قرار دهند.
وی ادامه داد: هر چند که اقدامات خوبی در جهت رفع آلایندگی‌های شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه تبریز صورت گرفته، ولی این اقدامات کافی نبوده و مدیران واحد‌های مذکور مکلف هستند نسبت به رفع آلایندگی‌های زیست محیطی و دغدغه‌ها و نگرانی‌های ساکنین محل اقدام کنند.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی در پایان خاطرنشان کرد: چنانچه در این راستا اقدامات جدی و به موقع برای رفع مسایل صورت نگیرد، دادستانی مرکز استان وظیفه خود می‌داند که از باب حفظ حقوق عامه اقدامات قانونی را به عمل آورد. گفتنی است؛ در چند ماه گذشته بر مبنای توافقی که با اداره کل محیط زیست استان آذربایجان شرقی صورت گرفت؛ مقرر شده بود شرکت پالایشگاه نفت تبریز با ارائه یک برنامه زمانبندی شده که قابلیت عملیاتی شدن را داشته باشد، تحت نظارت اداره محیط زیست به فعالیت خود ادامه دهد؛ که اقداماتی در جهت رفع آلاینده‏‌ها صورت گرفت، اما به گفته دادستان مرکز آذربایجان شرقی این اقدامات کافی نبوده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز