روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 378
  • 1,054
  • 1,354,768
تکلیف مواد شوینده روزانه چیست؟

مواد شوینده‌ای مانند شیشه‌پاک‌کن یا چند منظوره‌هایی که به طور روزانه استفاده می‌کنیم، بیشتر ترکیباتی مانند الکل‌های صنعتی و آلکالوئیدی دارند که خوردن هرنوع از آنها می‌تواند منجر به آسیب شود. همچنین تماس آنها با پوست می‌تواند منجر به آلرژی شده و بهتر است هنگام استفاده از آنها نیز از دستکش استفاده شود. البته استفاده این دست از مواد پاک‌کننده که به صورت استاندارد برای مصارف خانگی ساخته می‌شوند، آسیب‌های کمتری را ایجاد می‌کنند.
این نکات را جدی بگیرید
گازهای متصاعد شده از مواد شوینده اسیدکلریدریک، اسیدهیدرواستیک و ترکیباتی از این دست‌ هستند که هرکدام از آنها به تنهایی می‌توانند خطرناک باشند، حالت تهوع و اختلالات مخاطی ایجاد کنند و حتی به چشم‌ها و پوست نیز آسیب بزنند. مخلوط مواد مختلف تمیز کننده با یکدیگر ممکن است حتی منجر به مرگ شود. متاسفانه بیشتر این موارد در محیط‌های دربسته مانند حمام و دستشویی بدون تهویه مناسب اتفاق می‌افتد. این نکات را رعایت کنید تا هم خانه‌تان را پاکیزه کنید و هم با سلامتی بتوانید از تمیزی خانه‌تان لذت ببرید.
ابتدا به تهویه هوا توجه کنید، اگر در مکان مورد نظر تهویه هوا وجود نداشت در را به هیچ عنوان نبندید.
سعی کنید در معرض مستقیم مواد شوینده قرار نگیرید، یعنی اگر مایع تمیزکننده روی گاز یا سینک خود می‌ریزید بالای سرش نایستید تا تماس شما با ماده کمتر شود.
اگر امکانش را دارید از ماسک‌های مخصوص و استاندارد استفاده کنید. ماسک‌های مناسب که بتواند مواد شوینده را بدرستی فیلتر کند، با ماسک‌های معمولی متفاوت‌ است و همان ماسک‌های ضد مواد شیمیایی است که در بیمارستان‌ها و مراکزی خاص استفاده می‌شوند. اگر ماسک مناسب در دسترس نداشتید دقت بیشتری درباره تهویه هوا داشته باشید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز