تکلیف گوشی‌ های رجیستر نشده چیست؟

این روزها بازار موبایل اوضاع نابسامانی دارد؛ گوشی گران شده و گوشی‌های رجیستر نشده‌ی آیفون یکی پس از دیگری در حال قطع شدن هستند.
به نقل از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از ۱۴ آذرماه اعلام شد دارندگان گوشی‌های اپل به مدت یک ماه فرصت دارند که گوشی‌های خود را در شبکه‌ ثبت کنند، این زمان از ۱۴ دی‌ماه به‌سر رسیده و هر روز گزارش‌هایی مبنی بر قطع سرویس تعدادی گوشی از بازار دریافت می‌شود.
در حالی این اتفاق افتاده و ستاد مبارزه با قاچاق کالا تاکید می‌کند که دارندگان ملزم به شکایت از فروشگاه‌هایی هستند که گوشی را ازآنجا خریداری کرده‌اند که بسیاری از منابع بازاری ادعا می‌کنند، خریداران به درخواست خود و آگاهی کامل از اینکه گوشی‌های‌شان مشمول طرح خواهد شد و امکان قطع شدن سرویس‌های مخابراتی وجود دارد، اقدام به خرید کرده‌اند.
بر این اساس این روزها خریداران بسیاری به بازار مراجعه و از قطع شدن سرویس‌ گوشی‌های‌شان معترض هستند. حتی در این رابطه نظر فروشندگان را جویا شدیم که آنها نیز اظهار امیدواری می‌کنند که بتوانند موضوع پیش آمده را حل کرده و پیش‌بینی می‌کنند که به زودی راهکاری برای وصل مجدد این گوشی‌ها ارائه خواهد شد.
در همین راستا، سراغ مجمع واردکنندگان گوشی‌های موبایل رفتیم و نظر آنها را جویا شدیم.
بر اساس گزارش دبیر مجمع واردکنندگان گوشی‌های موبایل، گوشی‌هایی که خدمات شبکه‌ی مخابراتی را دریافت نمی‌کنند و سرویس‌ آنها قطع شده، قاچاق بوده و ورود کالای قاچاق جرم است و این گوشی‌ها به هیچ شکلی قابلیت رجیستری در شبکه‌ی مخابراتی کشور را ندارند.
در همین زمینه مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز اعلام کرد که در ۶ ماه گذشته بارها با فعالان صنف موبایل و فروشندگان این کالا، جلسات توجیهی برگزار شد تا بتوان جلوی ورود کالاهای قاچاق در این حوزه را گرفت.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از