روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۳/۱۶
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 221
  • 374
  • 1,283,146
تکمیل ظرفیت از ۹۸ حذف می‌شود

معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: از سال ۹۸ مرحله تکمیل ظرفیت از نظام آموزش عالی حذف خواهد شد و پذیرش فقط در دو مرحله مهر و بهمن انجام می‌گیرد.
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در نشست خبری در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از کاهش بورس دانشجو به خارج از کشور در شرایط فعلی خبر داد و گفت: ایران از لحاظ اعزام دانشجو به خارج از کشور وضعیت بسیار خوبی دارد به گونه‌ای که در اوایل انقلاب در تمامی حوزه‌های تحصیلات تکمیلی اغلب رشته‌ها نیاز به اعزام دانشجو به خارج از کشور داشتیم، اما امروز تعداد دانشجویان اعزامی و بورس ما به خارج از کشور بسیار نادر شده است و عملا وضعیت بورس دانشجو به خارج از کشور به صفر رسیده است.
معاون آموزشی وزارت علوم در ادامه به آیین‌نامه تحصیل همزمان دانشجویان نخبه اشاره کرد و گفت: این آیین‌نامه بازنگری و ابلاغ شده است، بر اساس آن دانشجویان واجد شرایط مقطع کارشناسی می توانند در دو رشته تحصیل کنند و در صورتی که در رشته کارشناسی ارشد پذیرفته شدند و رشته دوم‌شان هنوز به اتمام نرسیده بود می‌توانند تا دو ترم به صورت رایگان رشته دوم را همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده و به پایان برسانند. طرح آمایش آموزش عالی در ستاد آمایش در دست بررسی است، این سند دارای چند محور مهم است که مهمترین آن ساماندهی موسسات آموزشی است و اگر امروز دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه علامه طباطبائی جزو دانشگاه‌های سطح یک هستند ناشی از اعمال چنین سندی است. این دانشگاه‌ها به تدریج با تجمیع موسسات کوچک‌تر به وجود آمده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز