روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۱۰
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 481
  • 1,087
  • 1,361,480
تکمیل کفسازی بازار دلّزن (دلاله زن) تبریز توسط شهرداری منطقه ۸

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۸ تیزپاز ضمن اعلام خبر فوق افزود : در راستای ارتقاء کیفی معابر بازار تاریخی تبریز و پیرو سیاست های شهرداری تبریز مبنی بر آماده سازی بازار تاریخی تبریز برای رویداد ۲۰۱۸، پروژه کف سازی دلاله زن بزرگ بازار را در کمترین زمان ممکن تکمیل نموده و در آستانه سال نو به بهره برداری رساندیم.
تیزپاز افزودند: با توجه به تردد بالای این مسیر در طول روز و فرصت اندک تا شروع رسمی ۲۰۱۸،کلیه عملیات عمرانی و کفسازی مسیر با حداکثر توان و بصورت شبانه روزی انجام پذیرفت.
تیزپاز افزود:متاسفانه در دهه های گذشته کف سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام پذیرفته است که علاوه بر انتقال رطوبت کف به ستونها وطاقها و آسیب زدن بر بافت آجری آنها،هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم ندارد و ارزش تاریخی بازار را کم رنگ مینماید که ما با وحدت و همدلی بوجود آمده میان مجموعه شهرداری و میراث فرهنگی، کف سازی و ساماندهی بازار تاریخی تبریز را اجرائی نموده و برآنیم تا شروع رسمی ۲۰۱۸ این پروژه عظیم را تکمیل نمائیم.
شهردار منطقه هشت به جنس سنگهای مورد استفاده در کف سازی بازار اشاره کرده و افزودند : در کف سازی معابر داخلی بازار تبریز از سنگ اسپراخون استفاده گردیده است که بدلیل بومی بودن این سنگ مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما داشته و همخوانی عالی با بافت تاریخی بازار دارد.
تیزپاز در پایان به جداره سازی و مرمت سقف این بازار نیز اشاره نموده و اعلام کردند بدلیل وضعیت نامناسب سقف و جداره های این بازار برآنیم تا بعد از استحکام بخشی سقف بازار توسط میراث فرهنگی، عملیات جداره سازی دلاله زن بزرگ را اجرائی نمائیم.
هم چنین مدیر فضای سبز منطقه ۸ افزود : فاز دوم کاشت گلهای بهاره در پیاده راه تربیت توسط شهرداری منطقه ۸ تبریز آغاز شده است.
به گزارش شهریار به نقل از شهرداری منطقه ۸ تبریز، در آستانه سال نو واحد فضای سبز شهرداری منطقه ۸ اقدام به کاشت انبوه گلهای بهاره در پیاده راه تربیت کرده کهرنگ و بوی دیگری به این محور تاریخی بخشیده است.
حسینی مدیر فضای سبز منطقه ۸ در خصوص گلکاری های نوروزی گفت: در گلکاری های بهاره امسال بالغ بر ۲۷۰هزار بوته گل کاشت شده است که گلهای کاشت شده متناسب و سازگار با آب و هوای اقلیمی کلانشهر تبریز انتخاب شده تا بیشترین زیبایی و دوام و ماندگاری لازم در شرایط جوی را داشته باشند.
وی گلهای منتخب برای کاشت را از لحاظ نوع و شکل ظاهری متنوع عنوان کرده و گفت: زیبایی بصری و افزایش روحیه شادابی و رضایت مندی شهروندان و میهمانان نوروزی در این عملیات لحاظ شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز