روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 640
  • 659
  • 1,438,201
تیله شیشه ای پسر ۹ ماهه را به دردسر انداخت

مهدی دیناری چند شنب گذشته اظهار داشت: ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه مادری مستاصل و درمانده کودک ۹ماهه خود را که فاقد علائم حیاتی بود با شتاب به اورژانس بیمارستان انتقال می دهد.
وی اضافه کرد: مادر این کودک مدعی بود که کودک خردسالش در کنار دیگر برادرش در حال بازی بوده که به این وضعیت دچار شده و یک نوبت استفراغ می کند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فامنین اظهار داشت: با توجه به سیاه شدن بخشی از چهره، در نگاه نخست بر این باور بودیم که این کودک دچار مسمومیت دارویی شده است.
دکتر دیناری بیان کرد: همچنین به علت تنگی مردمک، عملیات سی.پی.آر و اقدامات درمانی مسمومیت دارویی و افت قند صورت گرفت.
وی ادامه داد: پس از اینکه کودک به وضعیت عادی بازنمی گردد، پزشکان تصمیم به لوله گذاری می گیرند و در این زمان شاهد تیله شیشه سیاه رنگی در داخل گلوی این کودک می شوند که راه هوا را به طور کامل مسدود کرده بود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فامنین بیان کرد: پس از خارج کردن این تیله شیشه ای عملیات احیا مجدد انجام شده و کودک به وضعیت عادی بازگشت و هوشیار شد.
دکتر دیناری اظهار داشت: با توجه به اینکه فامنین فاقد مرکز اطفال است این کودک برای ادامه درمان با استفاده از یک دستگاه آمبولانس به بیمارستان بعثت شهر همدان منتقل می شود.
وی توضیح داد: البته این بیمارستان دارای سرویس اطفال بوده اما به دلیل کمبود متخصص اطفال سال گذشته نیرویی به بیمارستان فامنین تعلق نگرفت که امسال معرفی شده و این هفته در بیمارستان مستقر می شود.
دکتر دیناری با اشاره به شرایط اعزام بیمار با آمبولانس، ادامه داد: در هر نوبت یک پرستار به همراه بیمار اعزام می شود اما به علت وضعیت جسمی کودک ۲ پرستار برای بررسی وضعیت علائم حیاتی و بازنگهداشتن راه تنفس، وی را تا بیمارستان بعثت همراهی کردند./ ایرنا

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز