روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۷/۱۱/۰۳
روزنامه ساقی آذربایجان
ثبت اطلاعات ۱۰ هزار مجرم در بانک ژنتیک

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور از ثبت اطلاعات ژنتیک بیش از ۱۰ هزار تن از مجرمان و متهمان سابقه‌دار در بانک اطلاعات ژنتیک خبر داد.
دکتر احمد شجاعی در نشست خبری که در سازمان پزشکی قانونی کشور برگزار شد، گفت: از سال قبل حدود ۱۰ هزار پروفایل ژنتیکی متهمان و مجرمان استخراج و اطلاعات‌شان در بانک اطلاعات ژنتیک ثبت شده است.
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور ادامه داد: امسال نیز در صورت تامین اعتبارات اطلاعات ۳۰ هزار مجرم را وارد این بانک خواهیم کرد.
به گفته شجاعی، مشاغل پرخطری همچون، خلبانی، خدمه پروازی، آتش‌نشانی، خبرنگاری و … نیز جزو گروهی هستند که نمونه برداری ژنتیکی از آنان در اولویت است.
رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در پایان درباره سرعت رسیدگی به پرونده‌های پزشکی قانونی نیز گفت: سرعت رسیدگی در پزشکی قانونی بالاتر از نرم جهانی است. البته این را هم باید مد نظر داشته باشیم که چه تعداد پرونده و شکایت وارد محاکم ما می‌شود و در بعضی از کشورها این آمارها چقدر است؟

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز