روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۹/۰۴
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 0
  • 572
  • 745
  • 1,381,996
ثبت نام «رایگان» بازنشستگان و فرزندانشان در دوره‌های مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای

مشاور آموزشی معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشوری از فراهم شدن امکان ثبت نام بازنشستگان کشوری و فرزندان آنها در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای خبر داد و گفت: شرکت در این دوره‌ها در مراکز دولتی فنی و حرفه‌ای رایگان خواهد بود.
نوابخش در تشریح جزئیات این طرح اظهار کرد: صندوق بازنشستگی کشوری تفاهم نامه‌ای با سازمان فنی و حرفه‌ای دارد که بر اساس آن امکان ثبت نام و حضور بازنشستگان کشوری و فرزندان آنها در دوره‌های مهارت آموزی فنی و حرفه‌ای فراهم شده است.
وی افزود: ظرفیت خوبی به این امر اختصاص داده شده است. به استان‌ها اعلام کردیم در صورتی که بازنشستگان تمایلی برای مهارت آموزی داشته باشند از آنها ثبت نام کنند. این دوره‌ها رایگان هستند و تنها هزینه جزئی بابت آزمون و صدور گواهینامه اخذ می‌شود.
مشاور آموزشی معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه امروزه بسیاری از کسانی که از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند نیازمند آموزش مهارت‌هایی هستند و امیدواریم نتایج و ثمرات این طرح عاید فرزندان بازنشستگان شود.
نوابخش افزود: بازنشستگان در انتخاب رشته‌ها و مهارت‌ها محدودیتی ندارند و ظرفیت تمام مراکز دولتی فنی و حرفه‌ای در اختیار آنها قرار دارد. البته اگر مهارت یا رشته‌ای در آموزشگاه‌های آزاد ارائه شود دیگر رایگان نیست و باید شهریه پرداخت شود. در تلاشیم بتوانیم راه حلی پیدا کرده و در آینده امکان مهارت آموزی رایگان در آموزشگاه‌های آزاد را نیز فراهم کنیم.
وی ادامه داد: مهلت و بازه زمانی یکسانی برای ثبت نام در دوره‌های آموزشی تعیین نشده زیرا زمان شروع دوره‌های آموزشی در رشته‌ها و شهرهای مختلف متفاوت است و بازنشستگان می‌توانند با مراجعه به سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir ثبت نام کنند.
به گفته مشاور آموزشی معاون اداری مالی صندوق بازنشستگی کشوری در تفاهم نامه میان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان فنی و حرفه‌ای ظرفیت‌هایی چون برونسپاری هم وجود دارد و بازنشستگانی که توانایی تدریس دارند می‌توانند در این امر مشارکت کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز