روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۰۸/۰۷
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 2
  • 824
  • 1,001
  • 1,358,981
ثبت ۱۰ هزار طلاق توافقی در آذربایجان شرقی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌ شرقی گفت: ۱۰ هزار مورد طلاق توافقی، ۷ هزار ۹۳۵ مورد مطالبه مهریه و چهارهزار و۳۱۰ مورد پرونده های مربوط به مطالبه مهریه بوده است که با کاهش ۳۳ درصدی در استان مواجه شده است.
رضا مسعودی فر” در نشست خبری با اصحاب رسانه در حوزه پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری در سال ۹۶ خبرداد و گفت: آخرین وضعیت جرایم و دعاوی در استان تا پایان بهمن ماه سال جاری در ۱۱ ماهه سالجاری ۳۲ هزار فقره پرونده “توهین به اشخاص” در استان تشکیل شده و رتبه اول اتهام در استان ما جرم توهین است که نسبت به سال ۹۵ با افزایش ۲۰ درصدی مواجه است.
وی افزود: دومین جرایم استان مربوط به پرونده های “ضرب و جرح های عمدی” با ۳۰ هزار پرونده است که با ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته رو به رو است؛ همچنین سومین جرم در استان “تهدید” با ۱۸ هزار پرونده است که با ۱ درصد افزایش نسبت به سال قبل روبه رو بوده است.
وی ادامه داد: تصادفات نیز با ۱۷ هزار و ۵۰۰ فقره پرونده جزو چهارمین خشونت در استان مطرح می شود که نسبت به سال قبل با ۲۹ درصد افزایش رو به رو بوده است.
مسعودی فر به پنجمین جرم “تخریب اموال” با ۱۵ هزار فقره پرونده اشاره کرد و گفت: به جز تصادفات، مابقی خشونت ‌ها ناشی از خشونت آنی یک فرد است که پرونده تخریب اموال با ۱۵ هزار فقره پرونده در رده پنجم خشونت استان قرار دارد که نسبت به مدت مشابه ۱۵ درصد افزایش یافته است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌ شرقی به افزایش یک درصدی سرقت نسبت به سال قبل اشاره کرد و خبرداد: در کل کشور سرقت تعزیری اولین جرم محسوب می شود اما در استان وضعیت بهتر است و جزو ششمین جرایم محسوب می شود که با ۱۵ هزار و ۵۰۰ پرونده و ۱۵ درصد افزایش رو به رو بوده است که در مجموع به تعداد ۱۳ هزار و ۹۱۰ فقره سرقت استان بوده است.
رضا مسعودی فر گفت: مابقی جرایم مربوط به خیانت در امانت و ممانعت از حق است که در رتبه‌ های نهم و دهم جرایم استان قرار داشته است؛ همچنین در جرائم خشن، جرائم فضای مجازی، مزاحمت با چاقو و اخلال در نظم شاهد افزایش جرائم اتهام نسبت به سال گذشته هستیم.

مسعودی فر اظهار کرد: مواد مخدر جزو هفدهمین جرائم است که با کاهش هفت درصدی در استان نیز در رتبه ۲۶ ام کشوری قرار دارد.
وی اذعان کرد: انتشار الفاظ توهین آمیز و افترا در فصای مجازی نسبت به سال قبل، ۳۳ درصد افزایش داشته است. مطالب تهدید یا افشای اسرار شخصی افراد در فصای مجازی ۹۹ درصد افزایش نسبت به سال گدشته که بیشتر به بی احتیاطی افراد و خانواده ها باز می گردد؛ همچنین جرائم ناشی از ضرب و جرح به دلیل خشم و پرخاش بوده که با کنترل خشم و صبر بیشتر بسیاری از آمار این حوزه کاهش خواهد یافت.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان‌ شرقی تصریح کرد: در بحث دعاوی حقوقی در استان اولین دادخواست و دعاوی که مطرح می ‌شود، “مطالبه وجه” است که تعداد ۱۲ هزار و ۱۹۰ مورد پرونده با ۱۸ درصد افزایش نبست به سال قبل و ۱۰ هزار مورد طلاق توافقی، ۷ هزار ۹۳۵ مورد مطالبه مهریه است.
وی ادامه داد: پرونده های مطالبه مهریه چهارهزار و۳۱۰ مورد بوده و مطالبه مهریه در استان ۳۳ درصد کاهش داشته است که علت کاهش را می‌ توان مصوبه قانون برنامه ششم دانست.
مسعودی فر تاکید کرد: میزان افزایش پرونده های دادگستری آذربایجان شرقی طی ۶ سال گذشته بین ۱۵ الی ۲۰ درصد بود ولی خوشبختانه در سال های اخیر نرخ افزایش پرونده ها کنترل شده و به ۸ درصد کاهش رسیده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز