روزنامه کثیرالانتشار سراسری صبح ایران
به دو زبان ترکی و فارسی

۱۳۹۹/۱۱/۰۵
روزنامه ساقی آذربایجان
تبلیغات
آمار بازدید
  • 1
  • 401
  • 826
  • 1,439,667
ثریا قاسمی: سینمای ایران سینمایی نازل شده است

ثریا قاسمی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در پی انتصاب حسین انتظامی به عنوان سرپرست سازمان سینمایی گفت: سینمای ایران سینمایی نازل شده است و متأسفانه ما مرتباً شاهد افول و نزول سطح کیفی فیلم‌های سینمایی هستیم و مسئولان اگر تدبیر داشته باشند باید جلوی این اتفاق تلخ را بگیرند.
قاسمی بازیگر فیلم‌های سینمایی «ویلایی‌ها» و «پدر آن دیگری» افزود: هیچ چیز در سینمای ما درست در جای خود قرار ندارد به نحوی که یک هنرمند کاربلد باید مثلاً برای ساخت یک فیلم سینمایی شش سال دوندگی کند و به سرانجام نرسد و هنرمند کاربلد دیگری برای روی صحنه بردن یک نمایش ۱۰ سال دوندگی کند و کسی به او مجوز ندهد، اما افرادی که هنری ندارند و کارشان را بلد نیستند به واسطه رابطه‌هایی که دارند مرتباً کار کنند و جا را برای حضور حرفه‌ای‌ها تنگ‌تر نمایند.
وی در پاسخ به این سؤال که شما بر اساس تجربیاتی که در سینما دارید فکر می‌کنید سینمای ایران به چه دلیل به این سمت و سو رفته است، اظهار داشت: تجربه بنده تجربه بازی در جلوی دوربین است. من تجربه صنفی و مدیریتی و… در سینما نداشته و ندارم و اصولاً علاقه‌ای هم به این اتفاقات ندارم که یک روز این فرد می‌آید و روز دیگر او می‌رود و دیگری جایگزینش می‌شود!
برای ما مهم است که در سینما همه چیز درست و اصولی سر جای خود قرار داشته باشد. افراد حرفه‌ای و کاربلد بتوانند کار و فعالیت کنند و آن‌هایی که ربطی به سینما ندارند و معلوم نیست با چه واسطه‌ای وارد سینما شده‌اند برای همیشه بساط‌شان را جمع کنند و از سینما بروند! این هنرمند پیشکسوت تأکید کرد: بررسی مشکلات سینمای ایران مدت‌ها تحقیق و کار کارشناسی می‌خواهد!
ما نیاز به جامعه‌شناسان، هنرشناسان، مدیرشناسان و رفتارشناسانی داریم که با تحلیل درست و اساسی به این نتیجه برسند که چرا سینمای ایران به هرز رفته است و بعد تحلیل خود را در اختیار مدیران قرار دهند تا آن‌ها عملکرد‌های غلط‌شان را اصلاح کرده و برای بهبود وضعیت سینما اقدامی جدی به عمل آورند.
بازیگر فیلم‌های سینمایی «دختر شیرینی فروش» و «مارال» خاطرنشان کرد: امروزه بسیاری از سینماگران و هنرمندان در تأمین نیاز‌های اولیه زندگی‌شان دچار مشکلات زیادی شده‌اند، اما هیچ یک از مدیران فرهنگی و سینمایی به مشکلات آن‌ها توجهی نداشته و ندارند و این در حالی است که هنرمندان در تمامی کشور‌های دنیا دارای اعتبار و اهمیت بسیار زیادی هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
باخبر شدن از
سامانه پیامکی
اشتراک روزنامه

عزیزان علاقه مند به دریافت مرتب روزنامه ساقی آذربایجان از طریق پست می توانند با دفتر روزنامه تماس حاصل نموده و یا به سامانه پیام کوتاه روزنامه پیامک بفرستند.

اشتراک یکساله: 340 هزار تومان

اشتراک شش ماهه: 170 هزار تومان

ضمنا هزینه بسته بندی و ارسال از طریق پست بر عهده روزنامه می باشد.

درخواست اشتراک آنلاین

اشتراک پیامک

برای عضویت در خبرنامه پیامکی، اطلاعات خود را وارد کنید

اشتراک ایمیلی

نظرسنجی

وب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمایش نتایج

Loading ... Loading ...
آذربایجانین گوزه للیک لری
پیگیری وعده مسئولان
  • از مسئولین محترم استان که وعده های آنان در این ستون پیگیری گردیده خواهشمند است توضیحات خود را در خصوص علل عدم تحقق وعده های داده شده جهت اطلاع شهروندان محترم و تنویر افکار عمومی به دفتر روزنامه ساقی ارسال فرمایند.

تصویر روز